16 kwietnia 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pułtuskiego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Miło nam poinformować, że męska drużyna z Zespołu Szkół im. B. Prusa zajęła I miejsce, zaś dziewczęta II miejsce.]

Oto skład zwycięskich drużyn:

  • Dawid Sadownik, Grzegorz Bednarz, Mateusz Leończuk, Krystian Borkowski, Bartosz Bluszko, Dominik Kostruski, Mateusz Skoczylas.  
  • Tamara Rajewska, Patrycja Rutkowska, Alicja Rogulska, Ola Truszczyńska, Iga Masłowska, Kasia Skoczeń, Monika Maciejewska, Patrycja Zadrożna, Julita Gajowiecka.

GRATULUJEMY!!!

Ps. Kliknij w zdjęcie, a zobaczysz je w całości :)

skanowanie0015
skanowanie0014
skanowanie0019
Previous Next Play Pause
1 2 3

5 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół im. B Prusa odbył się konkurs, którego  celem było popularyzowanie interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu różnych dziedzin: polityki, geografii, historii oraz kultury krajów anglojęzycznych.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Jakub Smoliński z kl. III TUF,  drugie Weronika Łuniewska z kl. III TOR, trzecie Viktoria Zderka z kl. II TŻ. Wyróżniono również  dwie uczennice: Roksanę Milczarczyk  z kl. III WZ oraz Annę Marciniak z kl. II TOR.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczestnikom szerokiej wiedzy o Wielkiej Brytanii, Australii, USA, Kanadzie i wielu innych państwach gdyż pamiętamy, że dla dużej części populacji świata język angielski jest językiem ojczystym.  Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.

                                                                Organizatorki konkursu: B. Smutkiewicz i  M. Paliszewska

 

Przyjdź 17 kwietnia 2019r. do Zespołu Szkół im. B. Prusa, zostań dawcą komórek i URATUJ KOMUŚ ŻYCIE! Zapraszamy od godz. 10.00

15 i 16 kwietnia uczniowie klasy III kształcący się w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych przystąpili do próbnych egzaminów potwierdzających kwalifikację w zawodzie T.06 – Sporządzanie potraw i napojów. Egzamin składał się z części pisemnej i praktycznej. Celem próbnych egzaminów jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów oraz oswojenie ich z formułą i atmosferą egzaminu właściwego.

                                                                                                                                                           Anna Wójcik

DSC09503
DSC09504
DSC09505
DSC09506
DSC09507
DSC09508
DSC09509
DSC09510
DSC09511
DSC09512
DSC09513
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Wizyta uczniów Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku na Politechnice w Płocku

2 kwietnia 2019 roku uczniowie klas IV i II Technikum Nr 2 wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, zorganizowanym w ramach projektu: „TIK w matematyce”.

W program wizyty wpisały się: prezentacja oferty edukacyjnej uczelni w nowym roku akademickim 2019/2020,wykład dr Katarzyny Matczak - „Tajemnice liczb pierwszych” oraz zwiedzanie laboratoriów.

Przyszli abiturienci zostali wprowadzeni w specyfikę zajęć laboratoryjnych. Możliwość indywidualnego prowadzenia doświadczeń i badań z zakresu chemii oraz fizyki zaciekawiła wielu, ale największe zainteresowanie skierowane na poznanie matematyki i jej tajników wywołał wykład dr Katarzyny Matczak, odsłaniający tajemnice liczb pierwszych.

Program wizyty dopełniło zwiedzanie Katedry Płockiej- trzeciej w Polsce nekropolii królewskiej skrywającej m.in. szczątki Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz jej skarbca ze słynną Biblią płocką, czy kielichem i pateną -wotywą księcia mazowieckiego Konrada.

Mamy nadzieję, że spotkanie edukacyjne w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku wzbogaciło wiedzę uczniów na temat systemu kształcenia wyższego na poziomie politechnicznym i przyniosło nowe, edukacyjne doświadczenie.

                                                                                                                                      Izabela Gierek

                                                                                                                                      Natalia Borowska-Balicka

                                                                                                                                      Justyna Rachuba-Mućka

 

IMG_2799
IMG_2802
IMG_2804
IMG_2805
IMG_2806
IMG_2807
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6