Bezpłatne badania lekarskie dla kandydatów
do Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku

 

Badania lekarskie prowadzi:

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka
Lekarska lek. Grzegorz Więcek, Ostrołęka
ul. Prądzyńskiego 4 lok. 2/36
telefon - 504 578 204
Godziny przyjęć:

poniedziałek – od 10:00 do 18:00
wtorek, środa, czwartek – od 9:00 do 18:00
piątek – od 9:00 do 16:00

Rejestracja na badania odbywa się poprzez e-Rejestrację

https://lekarz.ma7.eu

 

Po dokonaniu rejestracji, na badania należy zgłosić się ze skierowaniem wydanym przez szkołę pierwszego wyboru.

 


Konkurs "BARWY BIAŁO-CZERWONE – POLSKIE SYMBOLE NARODOWE"


Już niedługo 2 maja w Polsce obchodzony jako Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.

Dzień Flagi obchodzony jest między dwoma świętami: 1 maja, nazywanym Świętem Pracy oraz Świętem Narodowym 3 Maja. Święto Flagi uchwalone zostało, aby popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Polskie barwy narodowe widniejące na fladze państwowej kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci stanowiąc jeden z ważniejszych elementów naszej tożsamości narodowej.
Flaga Polski według obowiązującej normy to prostokąt o proporcjach boków 5:8, podzielony na dwa poziome pasy: biały do góry i czerwony u dołu.

Barwy flagi złożone z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego są odwzorowaniem kolorystyki godła państwowego, który stanowi orzeł biały na czerwonym polu. Zgodnie z zasadami heraldyki pas górny reprezentuje białego orła, a dolny czerwone pole tarczy herbowej. Kolory te według symboliki używanej w heraldyce mają następujące znaczenie:

•    Koloru białego używa się w heraldyce jako reprezentację srebra. Oznacza on także wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie.

•  Kolor czerwony jest symbolem ognia i krwi, a z cnót oznacza odwagę i waleczność.

Z tej okazji Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku zaprasza młodzież do wspólnego świętowania w formie konkursu.

Konkurs ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych, wzbudzenie zainteresowania historią Rzeczypospolitej Polskiej, budowę szacunku wobec Ojczyzny oraz bohaterów i symboli narodowych.                                                                                                                                                                                                                                         

Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać grafikę komputerową lub pracę plastyczną w dowolnej technice o tematyce związanej z symbolami: godło Polski, flaga biało-czerwona, hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

Pracę w formie plastycznej, albo w postaci wydruku w przypadku grafiki komputerowej, należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 29 kwietnia. Ocenę prac konkursowych przeprowadzi komisja konkursowa. Pod uwagę wzięte będą między innymi takie elementy, jak:
- zgodność z tematyką konkursu,

- patriotyczne zaangażowanie,

- pomysłowość i twórcze podejście do tematu,

- poziom i staranność wykonania.

Pracę należy wykonać w formacie A4. Na odwrocie należy umieścić następujące dane (tytuł pracy, imię i nazwisko, klasa)

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów odbędzie się 2 maja 2022r. podczas obchodów Dnia Flagi Państwowej.

Przemysław Wesołowski


     

Regulamin konkursu

Oświadczenie rodzica/opiekuna

Karta zgłoszeniowa


Zachęcamy do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną - "Chrzest Polski"

Regulamin konkursu

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel historii p. Przemysław Wesołowski


UWAGA KONKURS!!!

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Pułtusku zachęca do wykonania prezentacji na temat ZABYTKÓW KULTURY POLSKIEJ. Regulamin międzyszkolnego konkursu wraz ze szczegółowymi informacjami zamieszczony jest poniżej.

Wszystkich uczniów zainteresowanych tematyką oraz formą pracy konkursowej zapraszamy do nauczycieli reklamy: p. Jolanty Siudy, p. Agnieszki Służały, p. Mikołaja Sokolnickiego, p. Anny Zimny.

Etykieta konkursowa

Regulamin konkursu


Światowy Dzień Żywności 2021 – konkurs

Regulamin konkursu


Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym: Sztambuch rodzinny - formą dbałości o przetrwanie rodzimych wartości, tradycji i wspomnień.

Regulamin projektu

Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do nauczyciela hsiotorii - p. Przemysława Wesołowskiego.


Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie literackim ogłoszonym przez Pułtuską Bibliotekę Publiczną pt. "Zapisuj fakty, ocalaj pamięć..."

Chętne osoby prosimy o kontakt z nauczycielem historii - panem Przemysławem Wesołowskim.

Regulamin konkursu literackiegoInformacje dla kandydatów na  rok szkolny 2022/2023

1. Obsługa systemu elektronicznego VULCAN:

·       należy wejść na stronę internetową: powiatpultuski.edu.com.pl

·         po lewej stronie znajdują się zakładki na zielonym tle:

- zakładka „Zgłoś kandydaturę” pozwala na złożenie wniosku,

- zakładka „Oferta” pozwala na zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół.

2. Terminy rekrutacji w systemie:

od 16 maja 2022r do 20 czerwca 2022r.  do godz. 15.00– rejestracja kandydatów i składanie wniosków, do szkoły należy dostarczyć wydruk wniosku z VULCANA z podpisami kandydata i rodzica/opiekuna prawnego jeżeli jest to szkoła pierwszego wyboru;

od 16 maja 2022r. do 25 lipca 2022r.wydawanie skierowań na badanie lekarskie dla kandydatów;

od 24 czerwca 2022r. do 13 lipca 2022r. do godz. 15.00 – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, w tym zamiana szkól do których kandyduje;

20 lipca podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

od 21 lipca 2022r. do 27 lipca 2022r. do godz. 15.00 potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginałów zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu;

28 lipca 2022r. godz. 14.00 podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

3. Pozostałe ważne informacje:

- adres kontaktowy ze szkołą dla kandydatów na r. szk. 2022/2023: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- na stronie internetowej szkoły, w zakładce „Rekrutacja” znajduje się link do webinarium pt. „Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego” dla uczniów i rodziców oraz podręcznik dla kandydata w pliku PDF, w którym znajdują się szczegółowe informacje dotyczące obsługi systemu. 

Pozostałe ważne informacje:

- adres kontaktowy ze szkołą dla kandydatów na r. szk. 2021/2022: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- na stronie internetowej szkoły, w zakładce „Rekrutacja” znajduje się link do webinarium pt. „Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego” dla uczniów i rodziców oraz podręcznik dla kandydata w pliku PDF, w którym znajdują się szczegółowe informacje dotyczące obsługi systemu. Podręcznik dla kandydata zamieszczony jest również na dole tej strony.

- terminy rekrutacji w systemie:

od 17 maja 2021r do 21 czerwca 2021r.  – rejestracja kandydatów i składanie wniosków,

od 25 czerwca 2021r. do 14 lipca 2021r. – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, w tym zamiana szkól do których kandyduje,

od 25 czerwca 2021r. do 14 lipca 2021r. – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

 

Podręcznik dla kandydataPodręcznik dla kandydata

Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego? Obejrzyj poniższy filmik. (Przewiń początkowe 12.44 minut)