Uczennice Zespołu Szkół im. B. Prusa z klasy 1 Technik usług fryzjerskich na zajęciach z Procesów Fryzjerskich próbowały swoich sił w nietrwałym przekształceniu struktury włosów metodą klasyczną, co potocznie nazywamy kręceniem włosów na wałki. Ze względu na to, iż we włosie posiadamy trzy rodzaje wiązań chemicznych, możliwa jest ondulacja termiczna, chemiczna, a także wodna. Przy nietrwałym przekształceniu struktury włosów pod wpływem działania wody następuje zerwanie mostków wodorowych. Jeżeli zmoczone, proste włosy nawiniemy na wałki, nadamy im nowy kształt. Mostki wodorowe najpierw otworzą się pod wpływem wody, a następnie odbudują w nowym miejscu, umożliwiając włosom utrzymanie nowego kształtu do następnego mycia lub zmoczenia.

                                                                                              Edyta Jaskulska

DSC08179
DSC08180
DSC08182
DSC08190
DSC08195
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5