Nazwa kierunku: technik usług fryzjerskich

Cykl edukacji: 5 lat

Egzaminy: egzaminy potwierdzające 2 kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie, egzamin maturalny

·         FRK.01 Wykonywanie usług fryzjerskich

·         FRK.03 Projektowanie i wykonywanie fryzur

Uzyskane wykształcenie: dyplom zawodowy technika usług fryzjerskich

Wybierając w naszej szkole zawód fryzjera zdobędziesz fachową wiedzę i umiejętności dotyczące nowoczesnych technologii wykonywania zabiegów fryzjerskich takich jak strzyżenie, koloryzacja, układanie fryzur na różne okazje, wypracujesz zdolności manualne, techniczne i twórcze. Nauczysz się pracy z formą i kolorem. Zdobędziesz umiejętności dotyczące planowania zmiany wizerunku, stylizacji oraz stylu. Oprócz wiedzy fachowej, podniesiesz również swoje kompetencje personalne i społeczne.

Dla kogo (predyspozycje): dla osób sumiennych, mających wyobraźnię przestrzenną, interesujących się fryzjerstwem, charakteryzacją, stylem i stylizacją, twórczych, systematycznych, zaangażowanych, z artystyczną duszą – ze zmysłem plastycznym, wrażliwych estetycznie, chcących rozwijać swoje umiejętności manualne, podążających za trendami w branży i modzie fryzjerskiej.

Czego od Ciebie oczekujemy?

• zainteresowania wybranym zawodem, nowymi trendami i technikami we fryzjerstwie

• gotowości uczenia się i poszukiwania wiedzy

• umiejętności samodzielnego i precyzyjnego rozwiązywania powierzonych zadań

• otwartości na pracę w zespole

• wrażliwości estetycznej

• kreatywności

• twórczości, sumienności, zaangażowania

Zawody związane z tym kierunkiem: fryzjer stylista lub pomoc fryzjera, fryzjer Barber, wizażysta, kreator wizerunku, charakteryzator w teatrze czy w filmie, specjalista od diagnozowania i leczenia dolegliwości skóry głowy i włosów- trycholog.

1
2
3
4
5
6
7
7a
8
10
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10