Klasy pierwsze Zespołu Szkół im. B. Prusa uczące się w zawodzie technik reklamy (po szkole podstawowej i gimnazjum) od początku roku pracują bardzo intensywnie. Zaangażowanie zostało docenione wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska, patronat honorowy Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polska Izba Książki.

Konkurs pod nazwą #cojaczytam polegał na realizacji zadania promującego czytelnictwo i udokumentowanie go w mediach społecznościowych.

W skład pięcioosobowego zespołu wchodziły: Nadia Rydzewska, Daria Wyrzykowska, Blanka Szmigrodzka, Maria Komsta, Karolina Jaszczułt.

W związku z tym, że nasza szkoła prowadzi profil klas technik reklamy na portalu społecznościowym Instagram pod nazwą @konopnickiej9 - działania grupy skupiły się właśnie na nim. Grupa uczennic wykazała się kreatywnością podczas planowania zadań, a były nimi m.in.:

·    8 zagadek dotyczących lektur szkolnych - wykorzystano talenty plastyczne uczennic, (nagrodami dla uczestników quizu były własnoręcznie wykonane dekoracje ścienne widoczne na zdjęciach),

·         nagranie video połączone z baśniową stylizacją modelek,

·         zaprojektowanie autorskich plakatów.

Wszystkie te działania musiały być wykonywane i zamieszczane systematycznie, co wymagało od uczennic odpowiedzialności i konsekwencji. Prace plastyczne, nagrywanie video, stylizacja modelek – to w stu procentach praca rąk uczniów naszej szkoły, nie korzystano z pomocy specjalistów.

Inicjatorką udziału w konkursie i koordynatorką zespołu była nauczycielka przedmiotów zawodowych pani Agnieszka Służała.

Ps. Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć je w całości :)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16