4 lutego 2020r. młodzież klasy I kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik organizacji turystyki uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do hotelu Warszawianka w Jachrance. Celem wycieczki było praktyczne zapoznanie uczniów z: układem funkcjonalnym pomieszczeń w hotelu, strukturą organizacyjną hotelu, zakresem świadczonych usług, organizacją obsługi gości. Czterogwiazdkowy hotel Warszawianka oferuje centrum konferencyjne, prywatną plażę, park wodny, spa, centrum kreatywnych gier dla dzieci, kręgielnię, boiska sportowe, klub nocny, cztery restauracje.

W jednej z sal konferencyjnych młodzież obejrzała prezentację multimedialną na temat działalności hotelu, którą przedstawiły panie: Edyta Wardak i Gabriela Jajdek. Szef kuchni przybliżył zakres świadczonych usług gastronomicznych w hotelu i pokazał kuchnię hotelową. Następnie młodzież zwiedzała cały obiekt hotelowy: restauracje, pokoje, apartamenty, spa, klub nocny, salę zabaw dla dzieci. Wycieczka zawodoznawcza była znakomitym połączeniem wiedzy teoretycznej i praktycznej, a zdobyta wiedza na pewno zaprocentuje w przyszłości. Dziękujemy kierownictwu hotelu Warszawianka. 

Anna Wójcik