Pytania trudne i łatwe, Hubert Urbański i blok reklamowy. Tyle widzicie przy włączeniu TVN w czasie, kiedy na ekranie pora na "Milionerów". My, społeczność Zespołu Szkół im. B. Prusa, wraz z uczniami pułtuskiego Liceum Ogólnokształcącego, mieliśmy okazję zobaczyć więcej.... A nawet wszystko!

30 stycznia uczestniczyliśmy jako widownia w nagraniu trzech odcinków teleturnieju "Milionerzy". Była to szczególnie interesująca lekcja dla uczniów klas 2 i 3 Zespołu Szkół uczących się w zawodzie technik organizacji reklamy.

Możliwość obejrzenia realizacji jednego z najbardziej przyciągających widzów programu telewizyjnego, realizacji opartej na brytyjskim formacie polskiej produkcji, to bardzo cenne doświadczenie. Jako widownia mieliśmy określoną rolę, ale również mogliśmy obserwować pracę reżyserów, operatorów, statystów, animatora publiczności oraz niezawodnego prowadzącego – Huberta Urbańskiego.

Mamy tylko kilka zdjęć, zrobionych przed budynkiem hali. Podczas nagrywania panują bowiem bardzo restrykcyjne zasady – zakaz wnoszenia jakichkolwiek urządzeń, tym samym zakaz robienia zdjęć. Ale to, czego doświadczyliśmy oglądając warsztat pracy telewizyjnej, pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                                                                   Agnieszka Służała