29.01.2020r. całą klasą I Tot, wraz z nauczycielem p. Hanną Trojgo, udaliśmy się do biura turystycznego „wakacje.pl” na lekcję zawodoznawczą. Zostaliśmy bardzo życzliwie przyjęci. Panie, które tam pracują, zaprosiły nas do sali konferencyjnej, gdzie czekały przygotowane dla nas materiały promocyjne. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną i dowiedzieliśmy się:

- dlaczego warto pracować w turystyce,

- jakie są zarobki,

- dlaczego nie ma nudy podczas tej pracy.

Pracownice biura pokazały nam również mnóstwo pięknych zdjęć z własnych podróży, które odbyły w ramach pracy. Zwróciły nam również uwagę na znajomość języków, która jest niezbędna podczas pracy, szczególnie jako rezydent, pilot lub animator.

Chcąc urozmaicić nam spotkanie, panie zorganizowały guiz z nagrodami. Kończąc wizytę zostaliśmy oprowadzeni po biurze i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy Paniom: Agnieszce, Angelice oraz Ilonie za ciekawe i pouczające spotkanie. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, iż dokonaliśmy właściwego wyboru kierunku kształcenia. Technik organizacji turystyki w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa to zawód z przyszłością!

                          Patrycja Witkowska

                 uczennica kl. I Technik organizacji turystyki