15 stycznia uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół im. B. Prusa odwiedzili warszawski Teatr Kamienica. Obejrzeli tam spektakl „My, dzieci z dworca ZOO”, który został stworzony w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka przedstawiający prawdziwą historię nastoletniej narkomanki – Christiane F.

Sztuka opowiadała nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale także o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem. Przedstawienie w bardzo autentyczny (czasami szokujący) sposób pokazywało problemy młodych ludzi, świat narkomanów i rozterki rodziców. Okazało się, że brak efektów specjalnych i mała ilość rekwizytów nie przeszkodziły młodzieży w pozytywnym odbiorze dzieła. Gra aktorska była perfekcyjna – uczniowie razem z bohaterami śmiali się i płakali. To było bardzo wartościowe przedstawienie, które skłoniło do refleksji i przemyśleń.

Opiekunowie: Aleksandra Czyżewska, Justyna Rachuba-Mućka, Renata Prus-Nalewajk

1
2
3
4
5
6
7
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7