8 listopada 2019r. w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości po raz trzeci zorganizowano akcję zbiórki krwi, by – zgodnie z przesłaniem poprzednich lat - „Czcić Wolność i ratować Życie!”.

Jak co roku w akcji wzięli udział uczniowie: Technikum Nr 2 i  Szkoły Branżowej I stopnia Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa, Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, a także społeczność powiatu pułtuskiego.

Ogółem zarejestrowano 44 dawców, spośród których 26 oddało krew. Łącznie zebrano 11 litrów i 700 ml krwi.

Wszystkim szlachetnym krwiodawcom za „dar prosto z serca płynący” – dziękujemy! Krew jest lekiem niezastąpionym; leczy i ratuje życie, a potrzebujących przybywa. Mamy nadzieję, że Państwa ofiarność i zaangażowanie będzie radością wielu pacjentów, także tych najmłodszych zmagających się na co dzień z ciężką bądź nieuleczalną chorobą.

                                                                                                                                                                            Izabela Gierek

DSC_5107
DSC_5108
DSC_5109
DSC_5110
DSC_5111
DSC_5112
DSC_5113
DSC_5114
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8