W ramach realizowanego przez Zespół Szkół im. B. Prusa projektu „Staż i praktyka atutem przyszłego pracownika” gościliśmy na warsztatach oceny jakości restauratorkę Grażynę Uścińską.

Państwo Grażyna i Jarosław Uścińscy są autorami książki pt. „Zdrowie w smaku. Niezwykłe dania ze zwykłych roślin”. Właśnie te rośliny były tematem przeprowadzonych w szkole warsztatów. Restauratorka przywiozła ze sobą mnóstwo ziół i kwiatów, m. in. koniczynę łąkową, lebiodkę, krwawnik, pokrzywę, bluszcz, bratki, stokrotki, tatarak, perz, rokitnik i wiele innych. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, jak wykorzystać te wszystkie rośliny w kuchni. Na przykład z naparu z lipy można przygotować galaretkę, wodzie do picia można nadać smak przez dodatek kolorowych bratków, z rokitnika sporządzić sos do mięs, szpinak w cieście „leśne runo” zastąpić pokrzywą, a z perzu wykonać przekąskę w postaci paluszków w tempurze. Było niezwykle ciekawie i smacznie.

                                                                                                                                         Koordynator projektu

                                                                                                                                         Anna Kmiołek-Gizara 

DSC_0020
DSC_0021
DSC_0023
DSC_0024
DSC_0025
DSC_0026
DSC_0027
DSC_0028
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8