21 listopada 2018r. uczniowie Zespołu Szkół im. B. Prusa z klasy III kucharz mieli  możliwość zdobywać cenną wiedzę praktyczną w kuchni Domu Polonii. Dla uczniów kończących w tym roku naukę, poznanie rzeczywistych warunków pracy w branży gastronomicznej jest bardzo ważne. Pod okiem szefa kuchni sporządzali tradycyjne potrawy kuchni polskiej, które po skończonej pracy mogli degustować. Rozmawiając z szefem kuchni i kierownikiem gastronomii uczniowie przekonali się, że praca w zawodzie kucharza pomimo że jest ciężka i stresująca, może dawać radość i spełnienie zawodowe.

„Prawdziwy kucharz to ktoś, kto czerpie radość ze sprawdzania nowych smaków i uczenia się wciąż nowego podejścia do gotowania”.

                                                                                                 nauczyciel zawodu

                                                                                               Renata Prus-Nalewajk

1
2
3
4
5
6
8
9
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8