Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Matematyczna rozrywka w pokojach zagadek

W Zespole Szkół im. Bolesława Prusa młodzież od lat korzysta ze środków unijnych, umożliwiających rozwój zawodowy i pogłębianie wiedzy. W tym roku szkolnym w placówce realizowany jest m. in. projekt TIK w nauczaniu matematyki. Jedną z form pogłębiania wiedzy matematycznej są ciekawe wycieczki uświadamiające znaczenie matematyki w życiu codziennym.

5 kwietnia uczniowie klasy II technik żywienia uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, gdzie odwiedzili „Escape Room’s” - pokoje zagadek oraz Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego.

Escape room to alternatywna rozrywka i sposób spędzenia czasu dla osób szukających inteligentnej rozrywki, lubiących pracować w zespole i szukających emocji oraz przygód. Fantastyczna zabawa ćwicząca kreatywność, pracę zespołową, dająca dużo zabawy. Młodzież w ciągu 60 minut, używając inteligencji i sprytu, musiała wydostać się z pokoi. Do wyboru były 3 warianty różniące się wystrojem i poziomem trudności: ucieczka z Muzeum,  przygoda w Wehikule Czasu oraz łamigłówki w pokoju Rycerskim. Uczniowie byli zachwyceni taką formą wykorzystania matematycznego myślenia.

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka to swoisty wehikuł czasu, w którym można stać się świadkiem narodzin monety i banknotu, pierwszych banków, teorii ekonomicznych, zobaczyć jak powstaje pieniądz, jak działa bankomat i karta kredytowa. Oprowadzający pułtuską grupę Pan Adam pomógł młodzieży zrozumieć podstawowe zagadnienia oraz skomplikowane procesy ekonomiczne. Pokazał istotę tego, czym jest pieniądz, jaką przebył drogę i w jaki sposób pomaga nam w codziennym życiu. Wędrówka po świecie pieniądza okazała się niezwykła przygodą.

Wycieczka zakończyła się smacznym obiadem w Restauracji Olkulska 7 by Jarosław Uściński, gdzie uczniowie mogli poznać wyjątkowy smak potraw zaprzyjaźnionego ze szkołą pana Jarosława.

                                                                           J. PiaseckaPoprawiony: piątek, 06 kwietnia 2018 06:43
 
 
<<  Sierpnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo