Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

 

Nauczycielki z PRUSA na I Kongresie Edukacji Polskiej


    Dwudniowy kongres pod hasłem "Jakość edukacji powstaje w szkole" odbył się w dniach 5-6 czerwca 2011 r. w Warszawie. Wzięło w nim udział ok. 2 tys. osób, w tym nauczyciele i dyrektorzy szkół, przedstawiciele uczelni wyższych i samorządowcy. Przedsięwzięcie to miało służyć przygotowaniu strategii dla polskiego systemu edukacyjnego na najbliższe 20 lat. Na Kongresie Edukacji Polskiej nie zabrakło także przedstawicieli Pułtuska. W kongresie uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Pułtuskiego Witold Saracyn oraz nauczycielki z Zespołu Szkół im. B. Prusa: Jolanta Piasecka, Anna Sawicka i Agnieszka Strusińska. Wśród gości specjalnych kongresu była minister edukacji Katarzyna Hall oraz jej poprzednicy: Henryk Samsonowicz, Aleksander Łuczak, Mirosław Handke.

    Kongres otworzył przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek słowami: „Nowoczesna edukacja to najważniejszy problem, jaki ma do rozwiązania Unia Europejska i każde z jej państw członkowskich.” "Jeśli chcemy być konkurencyjni w UE i tworzyć miejsca pracy, musimy to oprzeć na innowacyjności, na badaniach, a nie ma innowacyjności bez dobrej edukacji. Ta dobra innowacyjna edukacja musi zacząć się już w przedszkolu. Wiedza to wszyscy w świecie. My także wprowadzamy takie zasady" - podkreślił Buzek. Przypomniał, że jest nie tylko przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, nauczycielem akademickim, lecz także premierem, który wprowadzał 12 lat temu reformę edukacji. "Ta reforma odniosła sukces" - ocenił Buzek. Powołał się na badania OECD. "Polscy 16-latkowie dokonali wielkiego skoku w porównaniu i innymi członkami OECD" - przypomniał.

    Minister edukacji Katarzyna Hall zgodziła się, że rośnie prestiż polskiej edukacji. "Przedstawiciele innych krajów patrząc na efekty polskiej edukacji pytają - jak to robicie. Jestem dumna z polskiej edukacji. Wiem, że zawdzięczamy to zaangażowanym, aktywnym entuzjastom edukacji: nauczycielom, dyrektorom, samorządowcom" - powiedziała. Jednocześnie zaznaczyła, że jeszcze jest wiele do zrobienia, tak by szkoła pomagała każdemu dziecku rozwinąć jego talenty. Mówiła także, że szkoła powinna być otwarta na nowe wyzwania, nowe technologie.

    Kongres był częścią realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych projektu "Entuzjaści edukacji", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W ramach projektu prowadzone będą cykliczne badania systemu edukacji. Wśród nich m.in. badania na temat czasu i warunków pracy nauczycieli, osiągnięć edukacyjnych kobiet i mężczyzn, efektywności zostawiania ucznia w tej samej klasie na drugi rok jako metody pedagogicznej, mierzenie rzeczywistego poziomu wiedzy i umiejętności na podstawie wyników egzaminów maturalnych i gimnazjalnych.

 

ZSBP

 

Raport o stanie edukacji 2010 - Społeczeństwo w drodze do wiedzy

 




Poprawiony: niedziela, 12 czerwca 2011 22:45
 
 
<<  Grudnia 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo