Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Spotkanie edukacyjno-informacyjne  dla rodziców i kadry pedagogicznej  na temat „Problem dopalaczy”

24 listopada 2015r. w Zespole Szkół im. B Prusa w Pułtusku odbyło się spotkanie rodziców i wszystkich nauczycieli z przedstawicielami Policji, pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej  i psychologiem Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Pułtusku.

Pani Barbara Duszczyk wyświetliła prezentację multimedialną na temat działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie przeciwdziałania narkomani w obszarze dopalaczy, ukazała też skalę problemu w powiecie pułtuskim oraz omówiła zagadnienie szkodliwości nowych substancji psychoaktywnych.

Przedstawiciele pułtuskiej Komendy Policji – Anna Balcerzak i Adam Ciesielski - przeszkolili kadrę i rodziców w zakresie skutków prawnych i zdrowotnych zażywania i rozprowadzania substancji odurzających - dopalaczy. Wskazali, niepokojące fakty, że Pułtusk zajmuje niechlubne drugie miejsce w województwie mazowieckim pod kątem ilości stwierdzonych zatruć dopalaczami oraz pierwsze miejsce w Polsce w ilości aktów samobójczych. Funkcjonariusze poinstruowali rodziców i nauczycieli  na co zwracać uwagę obserwując młodzież, żeby zauważyć, czy nie eksperymentują z nowymi środkami zastępczymi. Przekazano też informację do kogo zwracać się o pomoc  w sytuacji zaistnienia problemu dopalaczy w domu lub szkole. Policja zaprezentowała procedurę postępowania  w szkole w przypadku stwierdzenia zażywania, posiadani lub rozprowadzania  niedozwolonych środków.

Na koniec pani psycholog Paulina Ambroziak podsumowała spotkanie podkreślając, jak ważne są prawidłowe relacje w rodzinach i jak bardzo wpływają one na postępowanie i wybory dzieci. Dane z badań psychologicznych w Polsce wskazują, że 40 % rodziców  uczniów gimnazjum nie rozmawia ze swoimi dziećmi, a mówienie do dziecka nie jest równoznaczne z rozmową z nim.   

Pani dyrektor serdecznie dziękuje rodzicom i nauczycielom za przybycie na spotkanie, a przedstawicielom Policji, PSSE i Poradni za przeprowadzenie szkolenia.



 

 

 

  

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2015 11:47
 
 
<<  Grudnia 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo