Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Debata w Prusie

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, 4 grudnia w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Stowarzyszenia Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży, z którymi nasz szkolny Klub Wolontariusza na co dzień współpracuje. Wolontariusze w trakcie spotkania zachęcali młodzież do udziału w życiu społeczeństwa poprzez działalność wolontariacką.

W tym samym dniu, w związku z obchodzonym 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, młodzież PRUSA uczestniczyła w debacie pod hasłem „Bez barier”, na temat pomocy osobom z niepełnosprawnością. W debacie udział wzięli: Anna Frejlich - przewodnicząca Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Pułtusku, wicedyrektor Agnieszka Kowalska polonistki – Aleksandra Czyżewska i Justyna Rachuba-Mućka oraz wybrani uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół.

Debatę rozpoczęła pani Anna Frejlich krótkim wstępem teoretycznym, w którym przedstawiła młodzieży definicję osoby niepełnosprawnej, zwróciła uwagę na różne stopnie i rodzaje niepełnosprawności, podkreśliła różnicę między osobą trwale i okresowo niepełnosprawną, poinformowała o procedurach i trybie orzekania o niepełnosprawności.

Następnie uczniowie w zespołach dyskutowali na tematy związane z niepełnosprawnością. Ich zadaniem było m.in. wskazanie w Pułtusku miejsc przyjaznych i niedostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, zastanowienie się nad możliwymi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych w naszym mieście, dostosowaniem miejsc nauki i pracy do potrzeb osób z niepełnosprawnością, zwrócenie uwagi na bariery i trudności w funkcjonowaniu takich osób w społeczeństwie. Młodzież wykazała ogromne zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych. Niezwykle ciekawe przemyślenia i spostrzeżenia uczniów zostały utrwalone w formie plakatów.



Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2012 08:56
 
 
<<  Września 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo