Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

PIKNIK NAUKOWY W DZIERŻENINIE 

25 maja 2018 r. grupa uczniów pod opieką pani Marty Kuleszy uczestniczyła w pikniku naukowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie. Wśród wielu atrakcji przedstawiciele Prusa zaprezentowali stoisko wystawiennicze szkoły. Jak na Prusa przystało na stoisku było smacznie, zdrowo, gościnnie i przyjemnie. Uczniowie przygotowali warstwowe desery na bazie jogurtu i prażonych jabłek, zaś na oczach uczestników, w nowoczesnym urządzeniu kuchennym Thermomix, sporządzali lekkie i odżywcze koktajle i napoje – bananowy, pietruszkowy oraz szpinakowo – gruszkowy. Zainteresowani otrzymywali od uczniów receptury na rozmaite koktajle oraz cenne wskazówki żywieniowe. Dodatkowo uczestnicy pikniku mogli skorzystać z możliwości dokonania pomiaru na specjalnej wadze do analizy składu ciała oraz uzyskania kilku cennych informacji dotyczących stanu ich organizmu. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, a nasze wskazówki dotyczące racjonalnego odżywiania cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Udział w pikniku naukowym to kolejny dowód na to, że nauka w Prusie nie ogranicza się jedynie do sali lekcyjnej i podręcznika, to możliwość nabywania cennych umiejętności, wykorzystania ich w praktyce oraz doskonały start w zawodową przyszłość.

Dziękuję Szkole Podstawowej w Dzierżeninie za zaproszenie, a naszym niezawodnym uczniom za doskonałą prezentację i zaangażowanie.


                                                                                                                                  Marta Kulesza                                                                                                  

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 09:54
 
 
<<  Września 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo