Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Dzięki Funduszom Unijnym młodzież Zespołu Szkół im. B. Prusa może zdobywać doświadczenie zawodowe w czasie staży i praktyk, nabywać nowe umiejętności, rozwijać kompetencje społeczne, wyrównywać braki edukacyjne, zwiedzać nasz region.

Dzięki dofinansowaniu z EFS wszyscy uczniowie klas IV technikum i II kl. Kucharz uczestniczyli 13.12.2017 r. w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik oraz zwiedzali Stadion Narodowy. Celem wyjazdu było uświadomienie młodzieży znaczenia matematyki w życiu codziennym.

PGE Narodowy przede wszystkim kojarzy się wszystkim ze sportem i piłką nożną, ale nie byłoby go, gdyby nie znajomość matematyki. Potężna konstrukcja nie powstałaby bez sztabu specjalistów, którym matematyka nie była obca tj. architektów, budowlańców. Zaprojektowali oni bezpieczny i funkcjonalny obiekt. Na stadionie wiele jest „naj”:

- największy stadion w Polsce,

- największe studio prasowe w Europie,

- telebimy wielkości mieszkania M3.

Oprócz informacji związanych z konstrukcją obiektu, rozwiązaniami architektonicznymi i wyposażeniem, były również sportowe. Fani piłki nożnej mogli posiedzieć na „ławce” rezerwowej, w szatni na miejscu Lewandowskiego, wcielić się w rolę trenera i dziennikarzy w studiu prasowym, wyjść na płytę stadionu wyjściem dla drużyny i sprawdzić, jak działa echo, gdy wszyscy krzyknęli GOL!

Kolejnym etapem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik pełne interaktywnych niespodzianek z dziedziny fizyki, chemii, biologii, psychologii, matematyki. Można było sprawdzić wyobraźnię przestrzenną, jak działają nasze zmysły, czy jesteśmy spostrzegawczy, jaki mamy charakter, jak pracuje nasz mózg oraz jak działa elektroniczny poeta z bajek Lema. Młodzież dowiedziała się, jaki jest model rodziny np. w Indiach, Tybecie, Japonii, że do budowy chodzących robotów wykorzystuje się wiedzę na temat świata owadów np. karalucha, jak powstaje trąba powietrzna, jak próżnia działa na dźwięk, światło itd. Wszystkich doświadczeń i informacji oferowanych przez CNK nie sposób wymienić. Warto tam wrócić, gdyż powstają nowe oferty zdobywania wiedzy przez doświadczenia. Dodatkowo, dzięki obecności przewodnika, młodzież mogła dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat Warszawy, a w zasadzie o mijanych podczas podróży obiektach, budowlach stolicy.

W wycieczce wzięło udział 50 uczennic i uczniów, którzy nie ponieśli nakładów finansowych, a jedynie poszerzyli swoją wiedzę.

 

                                                                                  Koordynator projektu



 
 
<<  Grudnia 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo