Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Każdy z nas poniósł w swoim życiu stratę...Mogła to być strata przyjaźni, miłości albo utrata bliskiej osoby w wyniku śmierci. Tak różne, a każda boli tak samo. Ten ból to żałoba, może pojawiać się również po zakończeniu pewnego etapu w naszym życiu, utracie celu, zdrowia...Istnieje 5 etapów przeżywanej żałoby:
1. Zaprzeczenie - to nie może być prawda, to pomyłka
2. Gniew- dlaczego ja? dlaczego mnie to spotyka?
3. Targowanie - jak zrobię "coś", to wszystko będzie dobrze
4. Depresja - wszystko jest bez sensu
5. Akceptacja -pogodzenie się z sytuacją.
Każdy z etapów wywołuje różne emocje, i wszystkie są ważne i potrzebne. I o ile etapy żałoby mogą się przenikać w różnym stopniu, o tyle zawsze najdłużej czekamy na akceptację. Z akceptacją przychodzi spokój, wyciszenie i wspomnienie...
Za chwilę 1 i 2 listopada - Wszystkich Świętych i Zaduszki - dni wspomnień o najbliższych, chwile słodko - gorzkie, ponieważ Ich już nie ma, ale jest Wspomnienie. Czas zatrzymany na fotografii, nagraniu i w naszej pamięci. 
Cieszmy się tymi, którzy z nami jeszcze są, twórzmy nowe, piękne i wspólne wspomnienia.

"Żal że się za mało kochało
że się myślało o sobie
że się już nie zdążyło
że było za późno
choćby się teraz pobiegło
w przedpokoju szurało
niosło serce osobne
w telefonie szukało
słuchem szerszym od słowa
choćby się spokorniało
głupią minę stroiło
jak lew na muszce
choćby się chciało ostrzec
że pogoda niestała
bo tęcza zbyt czerwona
a sól zwilgotniała
choćby się chciało pomóc
własną gębą podmuchać
w rosół za słony
wszystko już potem za mało
choćby się łzy wypłakało
nagie niepewne"


ks. Jan Twardowski "Żal"

Poprawiony: wtorek, 07 listopada 2017 08:19
 
 
<<  Września 2022  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo