Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Za nami jubileuszowy, XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowany przez Zespół Szkół im. B. Prusa, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Pułtusku. Tradycyjnie pułtuski sztab Orkiestry, którego szefem od dziesięciu lat jest Pani Teresa Zielińska, mieścił się w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa. Na terenie naszego powiatu kwestowało 175 wolontariuszy. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać rekordową sumę 72.083,15 zł oraz biżuterię i walutę obcą! Na kwotę tę złożyły się:

hkwesty szkolne 12.739,90

hlicytacja gadżetów 8.905 zł

hsprzedaż serduszek wykonanych w ramach konkursu plastycznego 266,80 zł

hkwesta uliczna oraz kwesta z imprez towarzyszących 50.171,45 zł

Oto wolontariusze, którzy zebrali największe kwoty:

hJan Bąk 3.004,05 – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pułtusku

hJakub Wroniak 1.887,37 – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Pułtusku

hEmilia Kwiatkowska 1.535,92 – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pułtusku

W sumie przez 25 lat wielkie serca mieszkańców Pułtuska i naszego powiatu ofiarowały blisko 900 tysięcy zł. Zebrane podczas tegorocznego finału środki zostaną przeznaczone dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

W dniu finału zostały przeprowadzone imprezy towarzyszące. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku zorganizował w Zespole Szkół Nr 4 rozgrywki Halowej Piłki Nożnej o tort sercowy, ofiarowany przez Cukiernię Ptyś. Rozgrywki oficjalnie otworzyli: dyrygent pułtuskiego sztabu Teresa Zielińska, wiceburmistrz Róża Krasucka oraz dyrektor MOSiR Wojciech Gregorczyk.

Główna impreza pułtuskiego XXV Finału odbyła się, dzięki uprzejmości dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pułtusku p. Anny Kamińskiej, w hali sportowej gimnazjum. Dekorację przygotowały nauczycielki Zespołu Szkół im. B. Prusa: Justyna Rachuba-Mućka, Agnieszka Dyl i Jolanta Piasecka-Żebrowska z uczniami, przy wsparciu technicznym kierownika gospodarczego PG1 p. Waldemara Majewskiego. Imprezę prowadziła pani Bernadeta Hamowska, a licytacje panie: Dorota Sobocińska i Anna Świerczewska.

Program Finału przyciągnął wielu pułtuszczan, którzy mieli przyjemność zobaczyć na scenie: Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą przy OSP w Pułtusku, zespół Stan&Vito z MCKiS, Grupę Cojones Grandes Crew breakdance oraz Zespół Beat Boys z Legionowa. Wręczono także podziękowania dla dwóch dyrygentek i koordynatorów WOŚP za długoletnią działalność wolontariacką oraz nagrody dla uczniów za konkurs plastyczny i fotograficzny. Nagrody te ufundował burmistrz miasta Pułtusk. Wyróżniono i nagrodzono najlepszych wolontariuszy XXIV finału: Jana Bąka, Martynę Zajdę i Mariusza Bieleckiego, a także szkołę i przedszkole, które zebrały najwięcej pieniędzy w tegorocznej kweście. Mowa o Zespole Placówek Oświatowych w Obrytem i Niepublicznym Przedszkolu Miniland w Pułtusku. Nagrody te ufundował starosta pułtuski.

Tymczasem w Zespole Szkół  im. B. Prusa od godz. 8.00 do 21.00 liczono pod czujnym okiem pani Grażyny Sitek wpływające pieniądze. W sztabie udekorowanym pod kierunkiem pani Barbary Krzemień-Kozłowskiej, dzięki finansowemu wsparciu Zarządu Powiatu, czekał na wolontariuszy ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Jedzenie zapewnili: Dom Pomocy Społecznej w Ołdakach i Obrytem, PSS Społem w Pułtusku, właściciele Sklepu „Garus” – państwo Garus oraz Krzysztof Łachmański – dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Pułtusku. Jubileuszowy tort dla wszystkich wolontariuszy ufundował burmistrz miasta Krzysztof Nuszkiewicz.

Podziękowania kierujemy również do:

          •pani Izabeli Ptak, dyrektor MCKiS, za zapewnienie sprzętu nagłaśniającego,

          •dyrektorów: Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach i Obrytem za transport do Studia TVP 2 w Warszawie.

          •dyrektorów i koordynatorów WOŚP ze szkół i przedszkoli powiatu pułtuskiego,

          •wszystkich darczyńców gadżetów na licytację,

          •nauczycieli liczących pieniądze w dniu finału,

         •SztabuWOŚP w osobach: Grażyny Sitek, Agnieszki Dyl, Jolanty Piaseckiej-Żebrowskiej, Justyny Rachuby-Mućki i Barbary Krzemień-Kozłowskiej.

          •nauczycielek z działu gastronomicznego, a także pracowników administracji i obsługi ZSBP,

          •Pizzerii Mac Jack za kawałek pizzy i ciepłą herbatę dla wolontariuszy WOŚP,

         •Pani Katarzyny Gniedziejko za wypożyczenie maszyny do liczenia pieniędzy oraz za coroczne wsparcie i wielkie serce.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu – ludziom wielkich serc - „bo ktokolwiek ofiarował choćby jeden grosz, ten zagrał w naszej Orkiestrze, dając dowód, że nie jest obcy mu los polskich dzieciaków.”

                                                                                                          Sie ma

                                                                                                  Teresa Zielińska


Poprawiony: czwartek, 08 czerwca 2017 06:12
 
 
<<  Października 2022  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo