Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Za nami kolejny, XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie pułtuski sztab Orkiestry, którego szefem jest Pani Teresa Zielińska, mieścił się w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa. Na terenie naszego powiatu kwestowało 200 wolontariuszy. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać rekordową sumę 55.450,29 zł oraz biżuterię i walutę obcą! Na kwotę tę złożyły się:

•    kwesty szkolne 8.779,44 zł

•    licytacja gadżetów 6.295 zł

•    kwesta uliczna oraz kwesta z imprez towarzyszących 40.375,85 zł

Oto wolontariusze, którzy zebrali ponad tysiąc złotych:

  • Jan Bąk – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Pułtusku
  • Maciej Wdowiński – Publiczne Gimnazjum w Dzierżeninie
  • Natalia Kowalska – Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku
  • Julia Mastelarz – Zespół Szkół Nr 2 w Pułtusku

W sumie przez 22 lat wielkie serca mieszkańców Pułtuska i naszego powiatu ofiarowały ponad 680 tysięcy zł. Zebrane podczas tegorocznego finału środki zostaną przeznaczone dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

W dniu finału zostały przeprowadzone imprezy towarzyszące. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku pan Józef Gryc zorganizował w Zespole Szkół Nr 4 rozgrywki Halowej Piłki Nożnej o tort sercowy, ofiarowany przez p. Martę Dobrzyńską – nauczycielkę z PSP 3. Rozgrywki tradycyjnie przeprowadził Włodzimierz Foltyn, a oficjalnie otworzyli: dyrygent pułtuskiego sztabu Teresa Zielińska oraz członek Rady Powiatu Witold Saracyn.

Główna impreza pułtuskiego XXII Finału odbyła się dzięki uprzejmości dyrektora Domu Polonii Jerzego Rosa w Sali Maneż. Dekorację wykonano pod kierunkiem pań: Marty Dobrzyńskiej i Małgorzaty Kaczmarczyk z PSP nr 3 oraz Marioli Michalskiej i Sławomiry Pieńkowskiej z PSP nr 4. Imprezę prowadzili dwaj dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych - Krzysztof Nuszkiewicz i Jarosław Druchniak. Scenę zapewnił Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie.

Program Finału przyciągnął wielu pułtuszczan, którzy mieli przyjemność zobaczyć na scenie: Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą przy OSP w Pułtusku, utalentowanych wychowanków Stanisława Rudnickiego z MCKiS, Studio Tańca „SWAG” Olgi Nitkowskiej-Brejnak, Grupę Cojones Grandes Crew breakdance Tomka Świderskiego, finalistkę programu Must Be The Music Anetę Rzewnicką, absolwentki Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa: Olę Wasiak oraz Katarzynę Rzepińską z Zespołem K.A.S.T.A., a także Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Pułtusk. Podczas trwania imprezy finałowej animatorka Magdalena Czuba zapewniała atrakcje dla najmłodszych: bańki mydlane, malowanie twarzy, figurki z balonów.

Podczas uroczystości w Sali Maneż starosta pułtuski Edward Marek Wroniewski podziękował nauczycielkom z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz WOŚP. Podziękowania otrzymały: Zofia Strusińka, Agnieszka Kowalska, Agnieszka Dyl, Jolanta Piasecka i Jolanta Jadaś. Starosta wręczył także nagrodę wolontariuszom z Obrytego za zebranie 1863,46 zł w kwestach szkolnych oraz wolontariuszom, którzy w ubiegłym roku uzyskali najlepszy wynik w kweście indywidualnej: Marcie Zielińskiej, Martynie Balcerowskiej, Sylwii Byszewskiej i Łukaszowi Jakubiakowi. Burmistrz Miasta Wojciech Dębski, w asyście swojego zastępcy Zenona Kowalewskiego, wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom Owsiakowych konkursów: literackiego i plastycznego.

Tymczasem w Zespole Szkół  im. B. Prusa od godz. 8.00 do 20.30 liczono pod czujnym okiem p. Agnieszki Dyl wpływające pieniądze. W Sztabie udekorowanym pod kierunkiem pani Cecylii Sokołowskiej, dzięki finansowemu wsparciu Zarządu Powiatu, czekał na wolontariuszy ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Jedzenie zapewnili: Dom Pomocy Społecznej w Ołdakach i Obrytem, PSS Społem w Pułtusku, właściciele Sklepu „Garus” – państwo Garus, Piekarnia Sławomira Białczaka oraz Cukiernia „Małgorzatka” państwa Krupskich.

Podziękowania kierujemy również do:

•    pana Krzysztofa Nuszkiewicza, dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia im. J. Dziubińskiej, za pomoc w organizacji XXII Finału oraz transport wolontariuszy do Studia TVP w Warszawie,

•    pana Roberta Lisa, za udostępnienie i obsługę sprzętu nagłaśniającego,

•    pani Magdaleny Czuby, która zapewniła atrakcje dla dzieci,

•    Straży Miejskiej w Pułtusku,

•    dyrektorów i koordynatorów WOŚP ze szkół i przedszkoli powiatu pułtuskiego,

•    wszystkich darczyńców gadżetów na licytację,

•    nauczycieli liczących pieniądze w dniu finału,

•    Sztabu WOŚP w osobach: Agnieszka Dyl, Jolanta Piasecka, Jolanta Jadaś, Aleksandra Czyżewska, Justyna Rachuba-Mućka

•    pani Zofii Strusińskiej i nauczycielek z działu gastronomicznego, a także pracowników administracji i obsługi ZSBP,

Do warszawskiego studia TVP 2 zebrane pieniądze zawieźli: Teresa Zielińska, Marta Dobrzyńska, Beata Kowalska, Mariusz Kowalewski, Marta Zielińska, Łukasz Jakubiak, Stella Wiśniewska, Natalia Kowalska, Jakub Malikowski, Katarzyna Żurawińska, Iwona Majewska, Julia Krupska, Julia Bielińska, Hubert Dolecki, Bartek Janiszewski i Ludwika Kowalewska. Przedstawicieli Pułtuska można było rozpoznać po ogromnych sercach wykonanych pod kierunkiem p. Jolanty Jadaś przez uczniów klasy 2 Tor.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu – ludziom wielkich serc - „bo ktokolwiek ofiarował choćby jeden grosz, ten zagrał w naszej Orkiestrze, dając dowód, że nie jest obcy mu los polskich dzieciaków.”Poprawiony: czwartek, 26 lutego 2015 13:55
 
 
<<  Grudnia 2022  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo