Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Za nami kolejny, XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie pułtuski sztab Orkiestry, którego szefem jest Pani Teresa Zielińska, mieścił się w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa. Na terenie naszego powiatu kwestowało 200 wolontariuszy. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać rekordową sumę 55.424,43 zł oraz walutę obcą! Na kwotę tę złożyły się:

•    kwesty szkolne 9.738,81 zł

•    licytacja gadżetów 5.205 zł

•    kwesta uliczna oraz kwesta z imprez towarzyszących 40.480,62 zł

Oto wolontariusze, którzy zebrali ponad tysiąc złotych w kwestach indywidualnych:

Marta Zielińska – PG nr 3 w Pułtusku

Martyna Balcerowska - PG nr 2 w Pułtusku

Monika Mazurkiewicz – SOSW w Pułtusku

Sylwia Byszewska - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie

Karolina Miłońska - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie

Łukasz Jakubiak – Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku

Maciek Wdowiński – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Dzierżeninie

W sumie przez 21 lat wielkie serca mieszkańców Pułtuska i naszego powiatu ofiarowały prawie 630 tys. zł. Zebrane podczas tegorocznego finału środki zostaną przeznaczone dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

W dniu finału zostały przeprowadzone imprezy towarzyszące. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku pan Józef Gryc zorganizował w Zespole Szkół Nr 4 rozgrywki Halowej Piłki Nożnej o tort sercowy, ofiarowany przez p. Martę Dobrzyńską – nauczycielkę z PSP 3. Rozgrywki oficjalnie otworzyła dyrygent pułtuskiego sztabu oraz w-ce dyrektor ZS im. B. Prusa Agnieszka Kowalska.  W zbieranie owsiakowych funduszy włączył się czynnie Klub ATV 4x4, oferujący na terenie Domu Polonii przejażdżki gokartami po torze kartingowym.

Główna impreza pułtuskiego XXI Finału odbyła się dzięki uprzejmości dyrektora Domu Polonii Jerzego Rosa w Sali Maneż. Dekorację wykonano pod kierunkiem pań: Marty Dobrzyńskiej z PSP nr 3 i Marioli Michalskiej z PSP nr 4. Imprezę prowadzili dwaj dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych - Krzysztof Nuszkiewicz i Jarosław Druchniak. Scenę zapewnił Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie.

Program Finału przyciągnął wielu pułtuszczan, którzy mieli przyjemność zobaczyć na scenie: Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą przy OSP w Pułtusku, utalentowanych wychowanków Stanisława Rudnickiego z MCKiS, Zespół Pieśni i Tańca „Nad Narwią” działający przy ZS im. B. Prusa, Studio Tańca „SWAG” Olgi Nitkowskiej-Brejnak, Grupę Cojones Grandes Tomka Świderskiego, finalistę programu X-factor Kamila Czostkiewicza, laureatów drugiego miejsca w „Disco Star” Zespół Respect.

Podczas uroczystości w Sali Maneż starosta pułtuski Edward Marek Wroniewski uhonorował nagrodą specjalną wolontariuszy z Obrytego za zebranie 1500 zł w kwestach szkolnych oraz Monikę Mazurkiewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pułtusku za ubiegłoroczny najlepszy wynik w kweście indywidualnej – 1400 zł. Wiceburmistrz Miasta Pułtusk Zenon Kowalewski wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom Owsiakowych konkursów: literackiego i plastycznego.

Tymczasem w Zespole Szkół  im. B. Prusa od godz. 8.00 do 20.00 liczono pod czujnym okiem p. Agnieszki Dyl wpływające pieniądze. W Sztabie udekorowanym pod kierunkiem pani Cecylii Sokołowskiej, dzięki finansowemu wsparciu Zarządu Powiatu, czekał na wolontariuszy ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Jedzenie zapewniło Starostwo i powiatowe jednostki organizacyjne: Domy Pomocy Społecznej w Ołdakach i Obrytem, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku, Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku oraz: właściciele Sklepu „Garus” – państwo Garus; właściciele sklepu „Ola” – państwo Czerwińscy; Piekarnia Sławomira Białczaka; Cukiernia „Małgorzatka” państwa Krupskich.

Podziękowania kierujemy również do:

•    pana Krzysztofa Nuszkiewicza, dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia im. J. Dziubińskiej, za ogromne zaangażowanie i wsparcie organizacyjne oraz pomoc w transporcie wolontariuszy do Fundacji WOŚP w Warszawie,

•    pana Roberta Lisa, za udostępnienie i obsługę sprzętu nagłaśniającego,

•    panom: G. Szczypińskiemu, M. Ogrodnikowi i S. Bloch za przygotowanie w Sali Maneż dużej sceny dla artystów,

•    Straży Miejskiej w Pułtusku,

•    właścicielce firmy MON-GAZ Dystrybucja Gazu, p. Monice Skrzydlak,

•    dyrektorów i koordynatorów WOŚP ze szkół i przedszkoli powiatu pułtuskiego,

•    wszystkich darczyńców gadżetów na licytację,

•    nauczycieli liczących pieniądze w dniu finału,

•    Sztabu WOŚP w osobach: Agnieszka Dyl, Jolanta Piasecka, Jolanta Jadaś

•    pani Zofii Strusińskiej i nauczycielek z działu gastronomicznego, a także pracowników administracji i obsługi ZSBP,

•    lokalnej prasy.

Do warszawskiego studia TVP 2 zebrane pieniądze zawieźli: T. Zielińska, A. Dyl, M. Dobrzyńska, K. Napiórkowska, M. Żukowska, M. Stańczak, M. Kowalewski, p. Lisiecki, p. Bogusz, D. Szymańska, T. Krzykowski, W. Wrońska, M. Misiak, M. Szymańska, A. Malicka, M. Zielińska, M. Bałdyga, Ł. Jakubiak, R. Piórek, M. Zajda, M. Masłowski, S. Wiśniewska. Przedstawicieli Pułtuska można było rozpoznać po pięknej rakiecie wykonanej pod kierunkiem p. Aleksandry Czyżewskiej przez uczennice ZSBP: Klaudię Turla, Martę Onuszkiewicz, Karolinę Śliwińską, Wiolettę Ignaczak, Martę Szymańską.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu – ludziom wielkich serc - „bo ktokolwiek ofiarował choćby jeden grosz, ten zagrał w naszej Orkiestrze, dając dowód, że nie jest obcy mu los polskich dzieciaków.”

                                                                                                                          Sie ma!

                                                                                                                      Teresa Zielińska

Relacja ze Studia TVP2 w Warszawie
Poprawiony: poniedziałek, 09 września 2013 11:06
 
 
<<  Grudnia 2022  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo