Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

 

Finał programu „Szkoła bez przemocy” w ZS im. B. Prusa

Zespół Szkół im. B. Prusa uczestniczył w programie społecznym „Szkoła bez przemocy”. W ramach podsumowania, które odbyło się 2 czerwca, w szkole gościli dr Iwona Senderska-Klonowska – psycholog policyjny z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, wykładowca AH w Pułtusku oraz dr Mirosław Bujko – pisarz, wykładowca Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedrojcia w W-wie, mistrz sztuk walki IAIDO.

Zaproszeni goście zaprezentowali praktyczne sposoby i możliwości kierowania emocji i energii na aktywność ogólnorozwojową człowieka. Uświadomili młodzieży możliwości nieortodoksyjnego odczuwania, doświadczania oraz postrzegania zgodnego z filozofią Wschodu. Mistrz sztuk walki dr Bujko tłumaczył uczniom, że pierwszym krokiem do przeciwdziałania agresji jest unikanie tychże sytuacji. Zwrócił uwagę, jak ważne jest szanowanie siebie i innych ludzi oraz pozytywne nastawienie do świata. Zaangażował w swój pokaz uczniów, ucząc ich w ten sposób, jak ważne jest zaufanie drugiej osobie.

Po spotkaniu młodzież, nauczyciele i dyrekcja obejrzeli krótką, ale wymowną i wstrząsającą realizmem scenkę dotyczącą przemocy domowej. Spektakl przygotowała Jolanta Piasecka z grupą teatralną Lalki Prusa. Przemyślany scenariusz, trafnie dobrane podkłady muzyczne wywołujące szereg skrajnych emocji, wymowność śpiewanych piosenek i brak słowa mówionego (bo jakich słów użyć przy pokazywaniu przemocy?), do tego odpowiednia sceneografia – to atuty tego przedstawienia. Wspomnieć trzeba także o doskonałej grze młodych aktorów: Oli Ziułkowskiej (matki), Damiana Głowackiego (ojca), Pauliny Komorowskiej i Żanety Ulatowskiej (córek), Patrycji Rzygalińskiej (kolegi ojca), Angeliki Brzezińskiej (anioła) i Mileny Łezki (policjantki). To dzięki nim „w powietrzu czuć było atmosferę zagrożenia i paniki”. Wymowność dopracowanej w szczegółach scenki widać było na twarzach milczącej jak nigdy młodzieży, która wyraźnie przeżyła oglądaną historię rodziny, w której obecne są alkohol i przemoc fizyczna. Puenta spektaklu była apelem do osób, w domach których mają miejsce podobne sceny, aby nie być bierną ofiarą, tylko udać się po pomoc, w tym wypadku po pomoc Policji.

Na scenie wystąpiły również utalentowane dziewczęta ze szkolnego zespołu tanecznego G7, nad którym opiekę sprawuje Barbara Krzemień Kozłowska. Taniec to wszakże kolejny sposób na rozładowywanie negatywnych emocji i szansa na życie w zgodzie ze sobą i otoczeniem.

Na zakończenie pani dyrektor Dorota Orłowska wraz z panią wicedyrektor Agnieszką Kowalską wręczyły nagrody zwycięzcom konkursów zorganizowanych w ramach akcji „Szkoła bez przemocy”.

Rozstrzygnięcie konkursów ogólnoszkolnych:

  1. Nauczyciela promującego swoją postawą „Szkołę bez przemocy” wybierali wszyscy uczniowie szkoły. Głosy zliczało jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Nagrodę przyznano panu Markowi Jankowskiemu i pani Annie Kmiołek

  1. Konkurs na „Klasę bez przemocy” oceniało jury w składzie: Marianna Chmielewska, Katarzyna Jankowska, Anna Sawicka, przedstawiciel SU. Zwycięzcą konkursu została klasa III Hot

  1. Konkurs na najlepszą gazetkę ścienną pod hasłem „Szkoła bez przemocy” oceniało jury w składzie: Dorota Orłowska, Anna Balcerowska, Jadwiga Szolc.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce klasa I Lp za gazetkę wykonaną pod kier. p. Jadwigi Szolc w pracowni nr 35

II miejsce klasa I Tż za gazetkę wykonaną pod kier. p. Marianny Paliszewskiej w pracowni nr 37

III miejsce klasa II WzB za gazetkę wykonaną pod kier. p. Izabeli Gierek w pracowni nr 30

  1. Konkurs poetycki pt. „Przemocy mówimy NIE!!!” oceniało jury w składzie: Agnieszka Kowalska, Jadwiga Szolc, Jolanta Piasecka. Przyznano trzy miejsca główne i dwa wyróżnienia:

I miejsce Małgorzata Jaworska z kl. II Hot

II miejsce Natalia Szczerba z kl. I WzC

III miejsce Magdalena Jasińska z kl. I LP

Wyróżnienia otrzymali:

Paulina Warda i Karolina Rembiejewska z kl. I LP

  1. Konkurs plastyczny nt. „Szkoła bez przemocy” oceniało jury w składzie: Agnieszka Kaszuba, Jolanta Jadaś, Agnieszka Strusińska. Przyznano trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia:

I miejsce – Wioletta Skurczyk z kl. I WzC

II miejsce - Ewa Kisielewska z kl. III Hot

III miejsce Martyna Myślak – z kl. I WzA

Wyróżnienia otrzymali:

Marta Sikorska i Karolina Smutek z kl II Hot

  1. Rozgrywki sportowe uczniów klas pierwszych

Wyniki turnieju piłki siatkowej dziewcząt:

I miejsce dla drużyny z kl. I LP

II miejsce dla drużyny z kl. I TŻ

III miejsce dla drużyny z kl. I Te/Th


Wyniki turnieju piłki nożnej chłopców:

I miejsce dla zespołu nr 2 z klasy I Tż

II miejsce dla zespołu nr 1 z klasy I Tż

III miejsce dla drużyny z klasy I WzB

IV miejsce dla drużyny z klasy I Hot


Społeczność ZS im. B. Prusa angażując się w program społeczny „Szkoła bez przemocy” wyraziła swój protest przeciwko przemocy wszechobecnej we współczesnym świecie. Młodzież miała okazję zwiększyć swój poziom wiedzy i świadomości na temat samego zjawiska oraz aktywnie promować zdrowe relacje międzyludzkie.

 Poprawiony: wtorek, 07 lutego 2012 23:04
 
 
<<  Grudnia 2022  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo