Uczniowie klasy trzeciej Zespołu Szkół im. B. Prusa w zawodzie technik usług fryzjerskich na zajęciach z procesów fryzjerskich mieli okazję gościć tajwańskiego kolegę, którego życzeniem było strzyżenie i stylizacja włosów. Było to bardzo pouczające strzyżenie ze względu na kształt włosa jaki nasz tajwański kolega posiada. Jest on przedstawicielem rasy mongoidalnej, dlatego też jego włosy charakteryzują się prostą strukturą oraz są bardzo sztywne w przeciwieństwie do naszych. Włosy mongoidalne odznaczają się słabymi właściwościami perukarskimi. Przekrój takiego włosa przypomina koło. Uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby ich kolega był zadowolony ze strzyżenia i stylizacji, co poskutkowało zapowiedzią kolejnej wizyty.

                                                                                                     Edyta Jaskulska

DSC07945
DSC07946
DSC07947
DSC07948
DSC07949
DSC07950
DSC07952
DSC07955
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8