Za nami uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) – „Historie z sieci wzięte”. Bezpieczeństwo w sieci to nasza wspólna sprawa – tak najkrócej można opisać założenia konkursu, który ogłosiła OSE pod koniec marca.

W konkursie „Historie z sieci wzięte” mogły wziąć udział zespoły uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych przyłączonych do OSE. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksów lub innych prac graficznych dotyczących zagrożeń w sieci. Okazało się bowiem, że… bohaterowie szkolnych lektur – Brzydkie Kaczątko, Dedal i Ikar, Alina i Balladyna oraz Romeo i Julia – potrzebują wskazówek, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo online!

Do konkursu wpłynęło ponad 1400 zgłoszeń!

Wśród laureatów w kategorii szkół ponadpodstawowych znaleźli się nasi zdolni uczniowie: Mateusz Kołakowski, Maksymilian Banaszewski i Hubert Turadek, autorzy komiksu wykonanego pod kierunkiem nauczycielki informatyki p. Agnieszki Dyl. Warto wspomnieć, że uczniowie kształcą się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych, a dzięki szkole mają możliwość promowania wszechstronnych pasji i uzdolnień.

Praca zespołu M.S. Organy (taką nazwę wymyślili chłopcy) – „Romeo nie hejtuje” została nagrodzona drukarką 3D z filamentem, którą otrzyma nasza szkoła.  

                                                          

2
3
4
5
6
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5