Na ostatnich zajęciach realizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Zdrowe słodkości” uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia sporządzali słodkości z zastosowaniem warzyw. Warzywa mają wiele właściwości oraz liczne wartości odżywcze - mogą pomóc w zapobieganiu wielu chorobom, takim jak zawał, udar, a nawet nowotwory. Dlatego warto wprowadzić warzywa do swoich posiłków, nie martwiąc się przy tym o ich kaloryczność – warzywa dostarczają niewiele kalorii. Są też one podstawą piramidy zdrowego żywienia. Na zajęciach młodzież sporządzała wyroby z zastosowaniem:

Buraka – ciasteczka i praliny buraczane

Cukinii – brownie z cukinii

Marchwi – batony marchewkowe

Szpinaku – babeczki szpinakowe

Fasoli – brownie z fasoli.

 

Wszystkie potrawy bardzo uczniom smakowały. Spożywając je wzbogacili swoją dietę w witaminy. Po receptury do wyżej podanych potraw zapraszamy do naszego kącika kulinarnego.

 

                                                                                                                                                          Koordynatorki projektu: Lidia Przybysz i Elżbieta Błaszczyk

Ps. Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć je w całości :)

a
b
bac praliny
batony marchewkowe1
brownie z cukini
brownie z fasoli
brownie z fasoli1
ciasteczka buraczane
ciasteczka buraczane1
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9