29 kwietnia 2022 roku tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku otrzymali świadectwa ukończenia szkoły średniej i zakończyli ważny etap w życiu. Przed nimi nowe wyzwania, pomysły i drogi.

Szkołę ukończyło 39 uczniów Technikum Nr 2 w zawodach: technik żywienia i gospodarstwa domowego (wychowawczyni Teresa Zielińska) oraz technik organizacji reklamy i technik usług fryzjerskich (wychowawczyni Aleksandra Czyżewska). Absolwentów pożegnała pani dyrektor Dorota Orłowska, która życzyła wszystkim mądrze wytyczonych celów, determinacji w dążeniu do ich realizacji oraz odnalezienia własnej drogi szczęścia.

Nagrodę książkową, ufundowaną przez starostę pułtuskiego, odebrała najlepsza uczennica – Klaudia Kempczyńska. Rada Rodziców przy ZSBP uhonorowała książkami dwie uczennice, które otrzymały świadectwa z wyróżnieniem: Klaudię Kempczyńską i Dagmarę Piątkowską.

Uroczystość pożegnania absolwentów przygotowała młodzież z klas młodszych pod kierunkiem pani Justyny Rachuby-Mućki. Dekoracyjny baner oraz specjalne naklejki dla absolwentów wykonali wraz z panią Agnieszką Służałą uczniowie kształcący się na kierunku reklama.

Absolwentom życzymy powodzenia na maturze i w życiu dorosłym. Niech zdobyta w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa wiedza i doświadczenie zaowocują w przyszłości.