W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Zdrowe Słodkości” nawiązaliśmy współpracę z panem Cezarym Kownackim, właścicielem sklepu ekologicznego „Zdrowe Naturalia” w Pułtusku. 13.04.2022 r. uczniowie klas I i III Branżowej Szkoły I Stopnia pod opieką nauczycielek Anny Wójcik i Elżbiety Błaszczyk odwiedzili sklep ekologiczny „Zdrowe Naturalia” i wysłuchali prelekcji dotyczącej zamienników cukru: ksylitolu, erytrolu czy stevii.

Uczniowie dowiedzieli się o kaloryczności i zastosowaniu tych produktów. Mieli również okazję spróbować landrynek zawierających te zamienniki. Cukierki bardzo im smakowały co nasuwa wniosek, że  słodycze mogą być nie tylko smaczne, ale też zdrowe.

Dziękujemy panu Cezaremu Kownackiemu za współpracę i  prelekcję.

 

Koordynatorki projektu „Zdrowe słodkości” – Elżbieta Błaszczyk i Lidia Przybysz

1
2
3
4
5
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5