Nie wszyscy mogą walczyć na froncie, ale wszyscy mogą pomagać.

Uczniowie Zespołu Szkół, którzy są obywatelami Ukrainy, zorganizowali w szkole zbiórkę na rzecz uchodźców i zainicjowali kolejny wyjazd na Dworzec Centralny w Warszawie.  Zastaliśmy tam inną sytuację niż w ubiegłym tygodniu, gdyż było o wiele mniej uchodźców i praktycznie żadnej pomocy materialnej. Tym bardziej cieszyliśmy się, że możemy „głodnych nakarmić i spragnionych napoić”. Dzięki otwartym sercom nauczycieli i uczniów przywieźliśmy 150 bułek z szynką i serem, 220 bułeczek maślanych, ciepłą herbatę oraz mnóstwo soczków i słodyczy dla najmłodszych.

To ogromna przyjemność móc podzielić sie jedzeniem, pocieszyć. Nasi uczniowie: Karolina, Krysia, Nazar i Serhii, zapoznani z dworcem, świetnie sprawdzili się w roli wolontariuszy. Tłumaczyli, zaprowadzali gdzie trzeba, byli bardzo pomocni. Serhii pół godziny czekał z Ukrainką na autobus, bo bała się sama zostać. Krysia wzywała karetkę do odwodnionego dziecka. Nazar obdarowywał jedzeniem, pięknym uśmiechem i ciepłym slowem. A Karolina nie odpuściła nawet w sytuacji, gdy trzeba było zorganizować sporą kwotę na leki dla osoby przewlekle chorej. Przeprowadziła zbiórkę i wykupiła potrzebne lekarstwa. To niezwykła dziewczyna, która nie umie się poddać, gdy potrzebna jest pomoc. Jestem z nich wszystkich bardzo dumna <3

                                                                                                                                                                                                     Jolanta Piasecka

Ps. Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć je w całości :)

2
6
7
10
12
13
15
16
17
19
20
22
23
24
25
26
27
28
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18