Prezentujemy kierunki kształcenia w Branżowej Szkole I Stopnia Nr 2

Kucharz 

Klasa wielozawodowa

Kucharz

Okres nauki: 3 lata

Kucharz zajmuje się przygotowywaniem dań, opracowywaniem receptur i układaniem menu. W pracy kucharza najistotniejszy jest zmysł smaku i węchu oraz zmysł estetyczny. Kucharz powinien mieć dobrą kondycję fizyczną oraz pamięć, musi być dokładny, cierpliwy, posiadać umiejętność pracy w grupie oraz pracy pod presją czasu.

Kwalifikacje uzyskiwane podczas kształcenia:

• HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań

Perspektywy zatrudnienia

Kucharz znajdzie zatrudnienie we wszelkiego rodzaju podmiotach gospodarczych zajmujących się prowadzeniem działalności gastronomicznej – w restauracjach, barach, hotelach, punktach małej gastronomii, ośrodkach wypoczynkowych, na pokładach statków, w stołówkach, internatach, szpitalach, sanatoriach, domach wypoczynkowych, a także w firmach zajmujących się cateringiem. W wyniku zdobytego doświadczenia może awansować na stanowisko szefa kuchni. Kierunek oferowany w naszej szkole został poszerzony o dodatkowe umiejętności z zakresu baristyki, która zajmuje się wybieraniem, parzeniem oraz podawaniem kawy.

 

Klasa wielozawodowa

Okres nauki: 3 lata

Podstawą organizacji nauki zawodu w klasie wielozawodowej jest umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego podpisana pomiędzy pracodawcą a uczniem jako młodocianym pracownikiem.

Umiejętności praktyczne uczniowie nabywają w zakładach pracy, a wiedzę teoretyczną z przedmiotów zawodowych zdobywają na kursach organizowanych przez różne ośrodki dokształcania zawodowego. Nauka zakończona jest egzaminem czeladniczym.

Zaletą systemu kształcenia w klasach wielozawodowych jest nauka zawodu w rzeczywistych warunkach pracy, nawiązanie współpracy z potencjalnym pracodawcą. Umożliwia elastyczne dostosowanie kształcenia do potrzeb pracodawców na współczesnym rynku pracy. Stwarza młodzieży szansę zdobywania umiejętności w zawodach usługowych typu: fryzjer, elektryk, lakiernik samochodowy, mechanik pojazdów samochodowych, murarz- tynkarz, sprzedawca, piekarz i inne (zgodnie z klasyfikacją szkolnictwa branżowego).

DSC_0034
DSC_0034d
IMG_20191126_090958
DSC_0089
DSC01456
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5