Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku to placówka znana z empatii. Od lat włączamy się w różne akcje charytatywne – zawsze z efektami.

We wrześniu po raz drugi przystąpiliśmy do warszawskiej zbiórki naklejek i pieczątek, które znane sieci sklepów zamieniały na maskotki. Zebrane pluszaki miały trafić do pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka, ale ze względu na wielki sukces akcji, organizatorka Pani Anna Ojer wpadła na pomysł, żeby maskotki przekazać dzieciom z lokalnych szpitali.

Zebraliśmy niewiarygodną ilość naklejek, pieczątek i Swojaków! Do akcji włączyli się również uczniowie z innych szkół, maluchy z przedszkoli, sąsiedzi, znajomi, ludzie, którzy przypadkowo trafili na posty na naszym szkolnym facebooku! W sumie pozyskaliśmy 353 maskotki! 128 pojechało w Dniu Pluszowego Misia do dzieci onkologicznych, pozostałe 225 przekazaliśmy w Mikołajki na oddziały pediatryczne Szpitala Powiatowego Gajda-Med w Pułtusku oraz pobliskich szpitali w Makowie Mazowieckim i Wyszkowie, gdzie również trafiają nasi mali pułtuscy pacjenci.

Dziękujemy za wielkie zaangażowanie mieszkańcom naszego miasta, którzy włączyli się do zbiórki, a szczególnie Żłobkowi Miejskiemu w Pułtusku, Niepublicznemu Katolickiemu Przedszkolu im. Św. Rodziny w Pułtusku, Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej, Pani Ewie Jaworskiej, która wylicytowała na aukcji charytatywnej, a następnie przekazała nam 39 maskotek oraz społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku.

To piękny wynik świadczący o wielkich sercach otwartych na pomoc innym. Jeszcze bardziej raduje się serce, gdy młodzi ludzie i dzieci potrafią się dzielić z innymi.

Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Agnieszka Dyl, Jolanta Piasecka-Żebrowska, Ewa Mazurkiewicz