W nietypowym rejestrze świąt kulinarnych 2 grudnia swoje święto mają placki. To wspaniała potrawa, niezwykła w swej prostocie wykonania, przy jednoczesnej różnorodności. Placki bowiem cały czas ewoluują, można je zrobić prawie ze wszystkiego – na słono i słodko, z warzyw i owoców, przetworów mlecznych, z sosami i innymi dodatkami – ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Uczniowie klasy III Kp w tym dniu przygotowali tradycyjne placki ziemniaczane z dipem koperkowym oraz klasyczne rachuchy drożdżowe podane z dodatkiem duszonych jabłek z cynamonem.  Sporządzili również nieco mniej popularne placuszki z serka wiejskiego, które podali z karmelizowanymi gruszkami oraz fuczki – bieszczadzkie placki z kiszonej kapusty w towarzystwie dipu czosnkowego, które zaskoczona smakiem młodzież oceniła jako najlepsze.

A Ty, jakie placki najbardziej lubisz??

                                                                                                                                                                                                                Marta Kulesza

Ps. Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć je w całości :)

IMG_20211202_135836
IMG_20211202_141007
IMG_20211202_144104
IMG_20211202_145700
Previous Next Play Pause
1 2 3 4