10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku uroczyście obchodzono 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Społeczność szkolna miała przyjemność obejrzeć piękną prezentację multimedialną obrazującą historię Polski podczas 123-letniego okresu zaborów i niewoli. Droga do odzyskania niepodległości była naznaczona krwią Polaków walczących o swój kraj zarówno pod bokiem Napoleona Bonaparte, jak również w powstaniach – listopadowym i styczniowym. Dopiero wybuch I wojny światowej, w której naprzeciwko siebie stanęli zaborcy Polski: Niemcy i Austria przeciwko Rosji, dał nadzieję milionom naszych rodaków na odzyskanie niepodległości.

Odbiór wyświetlanych obrazów potęgował śpiew pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy I Tr oraz komentarz czytany przez Oliwię Załęską i Krystiana Byszewskiego. Na scenie nie zabrakło solistek i wzruszających piosenek patriotycznych: „Uwierz Polsko” w wykonaniu Julii Ślepowrońskiej, „Taki kraj” odtworzony przez Amelię Grążewską oraz „Rozkwitały pąki białych róż” zaśpiewane przez Anię Krupińską. Zdolna młodzież, nastrojowa sceneria, dopracowane szczegóły - to przepis na przejmującą, pouczającą akademię.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem o godzinie 11.11  hymnu Polski, w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Dziękujemy za przygotowanie pięknej uroczystości nauczycielowi historii panu Przemysławowi Wesołowskiemu oraz nauczycielce muzyki pani Jolancie Siudzie.