W związku z realizacją innowacji pedagogicznej ,,Kucharz- barista” w ramach projektu ,,Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych odbyli kurs trenerski, którego celem było przygotowanie merytoryczne i praktyczne do wdrożenia programu innowacji w warunkach szkolnych, a dokładnie ugruntowanie wiedzy odnośnie rozumienia sztuki przyrządzania kawy, jak i zwiększenie świadomości w sposobach jej przygotowywania.

Nauczyciele Zespołu Szkół im. B. Prusa szkolili się w Szkole Baristów Colours of Coffee w Warszawie pod czujnym okiem właściciela Pana Marcina Michalika - Mistrza Polski Latte Art oraz w placówce macierzystej, wykorzystując profesjonalny sprzęt zakupiony w ramach innowacji, m.in. ekspres kolbowy dwugrupowy, elektroniczny młynek do kawy, a także akcesoria do alternatywnego parzenia kawy: Chemex Coffee Maker, dripy ceramiczne, syphon do kawy, kettle, serwer, aeropress. Podczas szkolenia uczestnicy nabyli wiedzę odnośnie perfekcyjnego zaparzania kawy, spieniania mleka, alternatywnych sposobów parzenia kawy, czy prowadzenia miejsca gastronomicznego, w tym przypadku kawiarni. Nabyte podczas szkolenia umiejętności z całą pewnością sprawdzą się w pracy z uczniami.

Poza zdjęciami z kursu trenerskiego, prezentujemy zdjęcia sprzętu zakupionego w ramach projektu dla uczniów Zespołu Szkół.

                                                                                                                          Anna Wójcik- kierownik szkolenia praktycznego

Ps. Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć je w całości :)

54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11