Zadanie kwietniowe z programu „Myślę pozytywnie” organizowanego przez Instytut Edukacji Pozytywnej polegało na prowadzeniu lekcji odwróconej. A co to takiego? To lekcja przygotowana
i poprowadzona przez ucznia/uczennicę.

W to zadanie szczególnie zaangażowała się Karolina Jaszczułt (klasa 2 technik reklamy), która poprowadziła aż 3 takie lekcje! Pierwsza: poświęcona palecie barw i kolorystyce używanej przy projektowaniu graficznym, druga: projektowanie postaci oraz charakterystyka rynku artystów rysowników, trzecia z zakresu fotografii: omówienie fascynujących zdjęć z historii, które inspirują artystów do dziś.

Lekcja poświęcona projektowaniu postaci rozwinęła się w akcję charytatywną. Autorka postanowiła, że postać projektowana wspólnie przez społeczność klasy (Karolina w programie graficznym na żywo rysowała i słuchała sugestii, co do wyglądu postaci) będzie wystawiona na aukcję na międzynarodowym portalu dla artystów, a pieniądze z niej przeznaczy na cele dobroczynne!

Zatem z inicjatywy Karoliny klasa 2 Tr P nie tylko miała okazję poznać jej pasję, ale i uczynić dobry gest dla potrzebujących.

Z tej samej klasy również Olesia Bezhyk przygotowała lekcję – ta dotyczyła omówienia trendów fotograficznych – koniecznie zobaczcie jak kreatywną prezentację przygotowała Uczennica.

Kolejne materiały należały do Julii Osieckiej (również kl 2 Tr P) – Uczennica podzieliła się z nami opinią i wiedzą z zakresu reklamy wystawienniczej, a konkretnie opowiadała o targach rolniczych.

Uczennica Aneta Malinowska przygotowała wykład nt. zawodów związanych z reklamą, omówiła nie tylko funkcje jakie pełnią, ale i stawki, jakie zarabia się w świecie reklamy. 

Antoni Czubkowski (kl 1 Ttr ) zdradził nam kilka tajników dotyczących skutecznego działania na platformie OLX – Uczeń od kilku lat aktywnie sprzedaje niepotrzebne przedmioty. Dzięki temu uczy się zaradności, przedsiębiorczości, dyscypliny, oficjalnego prowadzenia rozmów oraz zarządzania swoimi pieniędzmi. 

W klasie 2 Tr G uczennica Maja Maryniak także przeprowadziła lekcję dotyczącą projektowania postaci. Spod jej rysika wyszedł nietypowy, fantazyjny kot, który będzie brand hero pracowni 31.

 

Nauczyciel przedmiotów zawodowych Agnieszka Służała i psycholog Ewa Mazurkiewicz 

Ps. Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć je w całości :)