Tym razem pokonaliśmy konkurencję m.in. z Warszawy, Radomia, Mławy w konkursie organizowanym przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Tematyka konkursu koncentrowała się na najbliższej okolicy i otoczeniu twórców filmów. Uczniowie mieli pokazać mniej lub bardziej znane, może jeszcze nieodkryte, najpiękniejsze miejsca i wszystko inne, z czego są dumni – także w kontekście osobistych przeżyć, odkrywania okolicy, pamiątek rodzinnych lub osób z bliskiego otoczenia, które przez swoje działania przekazywały wiedzę o miejscu i czasie zdarzeń.

Zespół uczniów Zespołu Szkół im. B. Prusa – Amelia Grążewska (klasa 2 technik reklamy po gimnazjum) oraz Bartek Bury, Olesia Bezhyk (klasa 2 technik reklamy po szkole podstawowej), a także opiekunowie – Agnieszka Służała i Mikołaj Sokolnicki, zaprosili do współpracy panią Joannę Gregorczyk - przewodnika turystycznego, która dzięki swej pasji związanej m.in. z historią Pułtuska przeniosła nas w świat legend.

Magiczny klimat baśni i historii podkreśla w naszym filmie piękne wnętrze Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela – bardzo dziękujemy za współpracę.

Widok z wieży ratuszowej, w której mieści się Muzeum Regionalne,  zapewnił nam unikalne kadry naszego uroczego miasta oprószonego śniegiem - dziękujemy za udostępnienie przestrzeni oraz za możliwość filmowania zbiorów.

Rozpiera nas duma! Ogromne gratulacje!

Poniżej fragment  oficjalnego komunikatu organizatora:

„Zadanie konkursowe IV edycji było dla uczestników szczególnie złożone, ze względu na trudności w przygotowaniu nieszablonowych scenariuszy, realizacji zdjęć i montażu, nadanie przygotowanym filmom nowatorskiej formy, bardziej uniwersalnej. W dużej części związane było to ze skomplikowaną sytuacją zewnętrzną, ograniczeniami poruszania się, obciążeniami zdalnym trybem pracy szkół, co znacznie dezorganizowało prace grup projektowych. Zauważalna jest większa odwaga w interpretacji wybranego tematu, sprawność montażu, a przede wszystkim poszukiwanie nowych tematów dotyczących współczesnych zagadnień. Większy nacisk niż w poprzednich latach został położony na współpracę ze szkolną społecznością i najbliższym środowiskiem.”

Zapraszamy do obejrzenia naszej realizacji.

Agnieszka Służała i Mikołaj Sokolnicki

Ps. Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć je w całości :)

1_Pułtuskie_historie_Technikum_Amelia
Pułtuskie_historie_Technikum_Amelia_2
Pułtuskie_historie_Technikum_drużyna_reklamy (1)
Pułtuskie_historie_Technikum_Joanna_Gregorczyk (1)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4