Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2017/2018:
Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik organizacji reklamy, Technik usług fryzjerskich

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2017/2018: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Kucharz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

6 października 2016 r. Publiczne Gimnazjum nr 1 im. K. Potockiej zorganizowało  Rajd Profilaktyczny pod hasłem „Nie uciekaj od siebie i innych”, którego celem było zwrócenie na zagrożenia wynikające z korzystania z urządzeń multimedialnych. W przedsięwzięciu wzięło udział 15 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych gminy Pułtusk.

Zespół Szkół im. B. Prusa w Pułtusku reprezentowały dwie drużyny pod opieką p. Justyny Rachuby-Mućki: zespół I z klasy I Tor/Tuf w składzie: Natalia Wielgo, Izabela Chojnacka, Paulina Kaniewska i zespół II z klasy II TŻ w składzie: Karolina Chodyna, Klaudia Kopczyńska, Grzegorz Bednarz.

Zmagania drużyn przebiegały w kilku etapach. Najpierw grupy patrolowe wychodziły w plener, gdzie odwiedzały punkty kontrolne w różnych instytucjach, m.in. w Komendzie Powiatowej Policji, Bibliotece Publicznej im. J.Lelewela, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i zbierały informacje dotyczące tematyki rajdu. Następnie, po powrocie do Gimnazjum, zespoły przygotowywały plansze o korzyściach i zagrożeniach wynikających z szerokiego dostępu do urządzeń multimedialnych (komputerów, tabletów, smartfonów) i dokonywały prezentacji swoich prac przed jury i uczestnikami konkursu. Ostatnim etapem zmagań był konkurs wiedzowy, który stanowił podsumowanie wiadomości, zdobytych w punktach kontrolnych.

Mimo niesprzyjającej aury rajd przebiegał w niezwykle gorącej atmosferze, był bardzo ciekawy i pouczający. Uczniowie uzupełnili i utrwalili wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień behawioralnych, a także mieli możliwość zintegrować się i przeżyć wartościową przygodę.

                                                                                                 Justyna Rachuba-MućkaPoprawiony: wtorek, 31 października 2017 11:13
 
 
<<  Marca 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo