Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Strzyżenie włosów to podstawowa umiejętność fryzjerów oraz usługa, z której najczęściej korzystają klienci salonów fryzjerskich. To również umiejętność, której nie da się powtórzyć w przypadku błędu, a szczególnie gdy włosy są już zbyt krótkie, wtedy pozostaje czekać, aż włosy odrosną. Fryzjer, aby mógł czuć się pewnie,  musi dużo ćwiczyć.

Umiejętność strzyżenia uczniowie Zespołu Szkół im. B. Prusa ćwiczą na tzw. główkach treningowych. Na tym etapie edukacji zawodowej, uczą się pierwszych cięć,  posługiwania się różnymi nożyczkami fryzjerskimi, przestrzegania zasad bhp tak, aby praca przebiegała bezpiecznie dla fryzjera i jego klienta. Kolejny etap to strzyżenie wszystkich chętnych kolegów i koleżanek co sprawia, że uczeń nabiera pewności ruchów, umie opanować stres i bez oporów zaczyna strzyc klientów w salonie fryzjerskim. Strzyżenie to również jedna z umiejętności, które muszą opanować uczniowie przed przystąpieniem do egzaminu z pierwszej kwalifikacji „Wykonywanie zabiegów fryzjerskich”. W zdobywaniu umiejętności strzyżenia klasie II Technik usług fryzjerskich przewodniczy nauczycielka zawodu Edyta Jaskulska.

                                              

                                                                                                                            Kierownik szkolenia praktycznegoPoprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 10:50
 
 
<<  Sierpnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo