Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

 „Wolontariat mnie kształtuje”

 

5 grudnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w Zespole Szkół im B. Prusa odbyły się warsztaty „Wolontariat mnie kształtuje”, które zostały zorganizowane we współpracy z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku. Gośćmi warsztatów byli uczniowie-wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Pułtusku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przemiarowie, Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku.

Celem spotkania było świętowanie idei pomagania oraz uświadomienie wolontariuszom, jak ważna, wartościowa i potrzebna jest ich praca. Z tego względu, spotkanie było jednocześnie zabawą i refleksją.

W pracy wolontariusza najważniejsze są osoby, którym się pomaga. Dlatego też, pamiętając o podopiecznych gminnych i powiatowych instytucji pomocowych w Pułtusku, wolontariusze udekorowali ciasteczka, które znalazły się w przygotowanych przy pomocy zagranicznych wolontariuszek Johanny Theissing i Christiny Klisari paczkach. Po spotkaniu słodkie upominki przekazano do: świetlicy „Środowiskowa Brać”, Dziennego domu „Senior-WIGOR”, Ośrodka Wsparcia Środowiskowego, Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Spotkanie wolontariuszy było przede wszystkim ich świętem. Celem dwugodzinnych warsztatów „Wolontariat mnie kształtuje” było rozwinięcie kompetencji osobistych i interpersonalnych wolontariuszy, podsumowanie i wymiana dotychczasowych doświadczeń oraz ocena własnych mocnych i słabych stron. Warsztaty zostały przeprowadzone przez pracowników CMWMiW: Sylwię Jędrę, Svetlanę Bulatovą i Grzegorza Sempacha przy wsparciu nauczycielki Zespołu Szkół p. Katarzyny Mierzejewskiej. Nad stroną gastronomiczną warsztatów czuwała p. Anna Kmiołek-Gizara. Pierniki, które były dekorowane podczas warsztatów, upiekli uczniowie Prusa. Zadbano także o poczęstunek dla wolontariuszy: barek z kawą i herbatą, rogaliki, ciasteczka i ciepły posiłek w postaci pizzy – wszystko przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół.

Zdjęcia: K. MierzejewskaPoprawiony: piątek, 08 grudnia 2017 14:14
 
 
<<  Sierpnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo