Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Rozwój kierunku „technik usług fryzjerskich”

Pomysł na październikową niespodziankę dla nauczycieli Zespołu Szkół im. B. Prusa miał dwojakie znaczenie. Z jednej strony był to prezent i relaks dla nauczycieli, z drugiej ciekawe doświadczenie zawodowe dla młodzieży, która miała okazję popracować w rzeczywistych warunkach salonu fryzjerskiego, dodatkowo przy dużym natężeniu  klientek (frekwencja była bardzo duża). Mimo, że  była to II klasa, swoje zadania zawodowe wypełniła wzorowo. Młodzież wspierała w zmaganiach pani Edyta Jaskulska - nauczycielka zawodu.  Pracownia, w której tyle się działo,  jeszcze mało przypomina prawdziwy, współczesny salon fryzjerski, ale patrząc na zaangażowanie w naukę zawodu dziewcząt i chłopców (są i chłopcy!) wiemy, że podjęcie decyzji o rozwoju tego kierunku kształcenia było dobrym wyborem.

A co kryje się za rozwojem kierunku technik usług fryzjerskich? Przede wszystkim już w lutym młodzież będzie miała do dyspozycji nową Pracownię usług fryzjerskich wyposażoną w nowoczesny sprzęt do pielęgnacji i stylizacji włosów. To będzie prawdziwy salon! Niezbędny w trakcie kształcenia w pierwszej kwalifikacji „Wykonywanie zabiegów fryzjerskich”,  która kończy się egzaminem praktycznym. W trakcie egzaminu uczniowie muszą wykazać się umiejętnością pielęgnacji, strzyżenia, ondulowania, farbowania i modelowania  włosów.

Powstanie również Pracownia wizualizacji, wykorzystująca do wizażu klientek narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej, w tym m.in. specjalistyczny program projektowania fryzur, pomagający dobrać fryzurę, kolor włosów do klientów oraz ułatwi klientom podjęcie decyzji o ewentualnej zmianie dotychczasowej  fryzury. Pracownia wizualizacji ma wspomagać kształcenie zawodowe w drugiej  kwalifikacji „Projektowanie fryzur”. Pomyślnie zdany egzamin umożliwia uzyskanie dyplomu technika usług fryzjerskich. 

A to nadal nie koniec rozwoju kierunku. Od roku r. sz. 2018/2019 w zawodzie technik usług fryzjerskich będzie realizowana innowacja „Stylizacja i wizaż”, która  wprowadzi elementy kosmetologii, m.in. pielęgnację skóry twarzy, makijaż, stylizację paznokci.

Młodzież wybierająca ten kierunek kształcenia na pewno będzie bardzo aktywna. Czekają na nich ciekawe konkursy szkolne, ogólnopolskie, dodatkowe kursy kreowania wizerunku ślubnego czy makijażu. Już w tym roku szkolnym z dodatkowych kursów pozwalających na zdobycie cennych umiejętności zawodowych cenionych na rynku pracy mogą  skorzystać uczniowie kształcący się w zawodzie Technik usług fryzjerskich, a dzięki projektom unijnym realizowanym w szkole kursy są bezpłatne.

                                                           Kierownik szkolenia praktycznego 

 
 
<<  Sierpnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo