Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

„Lekcje z ZUS”

Nasza Szkoła po raz pierwszy bierze udział w projekcie „Lekcje z ZUS”, który ma na celu przybliżenie instytucji ubezpieczeń w naszym kraju, zwracając uwagę przede wszystkim na te, którymi zajmuje się ZUS.

21 listopada uczniowie z klasy 3 TOR mieli okazję uczestniczyć w lekcji przeprowadzonej przez Panią Dorotę Karp z Inspektoratu ZUS w Pułtusku. Młodzież zapoznała się z filmem, który przedstawia jak zmienia się życie osób, które nie były nigdy ubezpieczone i znajdują się w takim momencie życia, że nie mogą nigdzie  uzyskać pomocy finansowej.  Następnie wysłuchali wykładu na temat historii ubezpieczeń społecznych na świecie i w naszym kraju oraz rodzajach świadczeń gwarantowanych przez ZUS.

Na koniec spotkania Pani Agnieszka Dyl miała okazję założyć indywidualne konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, które umożliwia kontrolę stanu konta emerytalnego w ZUS, informacje o ubezpieczeniach, wgląd do zwolnień lekarskich online.

Dziękujemy Pani Dorocie Karp, za poświęcony czas i przekazanie cennej wiedzy.

 

                                                                                              Agnieszka DylPoprawiony: poniedziałek, 27 listopada 2017 09:41
 
 
<<  Sierpnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo