Po raz kolejny uczniowie Prusa biorą udział w projekcie edukacyjnym „Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream” organizowanym przez producenta lodów Nestle Schöller oraz Zespół Szkół Gastronomiczno – Spożywczych w Olsztynie. Podczas realizacji projektu uczestnicy będą wypracowywać kreatywny deser lodowy na talerzu i w pucharku na bazie lodów Schöller z dowolnymi dodatkami.

Lodowa drużyna, czyli grupa uczniów chętnych do wzięcia udziału w projekcie, powstała niezwykle szybko. Warsztaty lodowe to okazja do rozwijania pasji i zainteresowań w ramach nauczanego zawodu, zwiększania atrakcyjności i jakości kształcenia w szkole, efektywnego spędzania czasu, integracji i współpracy, uczenia się od siebie nawzajem, rozwoju osobistego oraz poszukiwania inspiracji i pomysłów na wypracowanie autorskiego kreatywnego deseru lodowego. Lodową drużynę stworzyli uczniowie klas II TŻ, II K i III TŻ, w tym stypendystka "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych" Aneta Kuczyńska.

Pierwsze kreatywne warsztaty już za nami, a podczas nich zrodziły się już pierwsze kreatywne desery lodowe. Ziarno ciekawości i kreatywności zostało zatem wśród uczniów zasiane, do czerwca 2019 r., czyli do zakończenia projektu, mają czas na pogłębianie tajników komponowania deserów lodowych.

 

                                                                                                              Opiekun uczestników projektu

                                                                                                                             Marta Kulesza

Ps. Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć je w całości :)

DSC01982
DSC02000
DSC02011
DSC02016
DSC02020
DSC02022
DSC02028
DSC02033
DSC02040
DSC02050
DSC02055
IMG_20190121_082448
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12