Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

 • Technikum nr 2

 • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Bezpieczne ferie zimowe

W trosce o bezpieczeństwo zimą:

 • Odśnieżaj
 • Usuwaj sople
 • Pamiętaj o bezdomnych i starszych samotnych osobach
 • Pamiętaj o zimowych oponach
 • Nie rozgrzewaj się alkoholem
 • Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne
 • Zadbaj o przegląd przewodów kominowych
 • Zamontuj w domu czujniki czadu
 • Unikaj odmrożeń. Ubieraj się stosownie do pogody, najlepiej „na cebulkę”. Czapka i rękawice są niezbędne.
 • Nie wychodź z domu bez śniadania. Jedz pokarmy bogate w vit. B

 

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób samotnych, bezdomnych i bezradnych. Nie bądźmy obojętni na los innych ludzi. Szybka i właściwa reakcja może nie tylko pomóc przetrwać zimę osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej, ale również ocalić im życie .

UWAGA - alkohol i mróz to zgubne połączenie. Alkohol nie chroni przed mrozem! Po spożyciu alkoholu, chwilowe odczucie rozgrzania powodują rozszerzone naczynia krwionośne, ale tym samym przyczyniają się do szybszego „uciekania” ciepła z organizmu. Pijane osoby są bardziej narażone na zamarznięcie. Zwłaszcza, jeśli w drodze do domu zasną np. gdzieś na ławce. Alkohol powoduje, że nie funkcjonują mechanizmy alarmujące. Osoby "pod wpływem" stają się bezkrytyczne, inaczej odczuwają temperaturę, mają inną świadomość. W okresie zabaw karnawałowych   nie pozwalajcie wracać samodzielnie do domu osobom pod wpływem alkoholu.


Telefony alarmowe:

997 Policja

998 Straż Pożarna

999 Pogotowie

112 tel. alarmowy


666 357 777 Pułtuskie Ochotnicze Wodne Pogotowie Ratunkowe

Poprawiony: czwartek, 11 stycznia 2018 08:16
 
 
<<  Sierpnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo