Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Europejski Dzień  Języków Obcych w Zespole Szkół B. Prusa

 

Dnia 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła tradycyjnie wzięła udział w tym święcie.

Słowa to teksty piosenek, piosenki to muzyka. Nauczyciele języków obcych, wraz z uczniami, postanowili uczcić ten szczególny dzień prezentacją poprzez szkolny radiowęzeł muzyki w wielu językach. Panie M. Matuszewska, M. Paliszewska oraz B. Smutkiewicz sięgnęły po standardy muzyczne wykonawców takich jak Sting czy Blue Cafe oraz nowinki z niemieckich, rosyjskich i ukraińskich list przebojów. Język ukraiński jest ważny dla naszej szkolnej społeczności, gdyż od dwóch lat kształcą się u nas kolejne grupy uczniów z tego kraju, wzbogacając naszą wiedzę kulturową.

Szkoła wzięła też udział w happeningu, w którym spróbowaliśmy  pobić „światowy rekord” z okazji Europejskiego Dnia Języków! Organizatorzy pod patronatem Rady Europy  chcieli zaangażować jak najwięcej osób, grup, organizatorów wydarzeń z jak największej liczby krajów w stworzenie wideoklipu na temat: „Uwielbiam (ten język) ponieważ…” i ustanowienie rekordu z okazji 26 września! Nasi ukraińscy uczniowie, wraz z panią B. Smutkiewicz - nauczycielką języka angielskiego, nakręcili krótki film,  włączając się do akcji. Opowiadają w nim, że uczą się języków obcych, ponieważ chcą mieszkać w Polsce i innych krajach Europy, chcą rozmawiać z rówieśnikami o ważnych dla nich sprawach.  Jednomyślnie stwierdzają, że języki obce jednoczą ludzi. Film zgodnie z wymaganiami organizatorów jest krótki i trwa dwadzieścia sekund. Wypowiadają się w nim ukraińscy uczniowie z kl. II technikum organizacji reklamy:   Bohdan Lesko, Iwanna Platko, Kateryna Kritsak, Maksym Shulha, Viktor Savchenko. Zapraszamy do obejrzenia naszego mini-filmu na stronie internetowej szkoły.

                                                                                                                 B. S.

Poprawiony: wtorek, 03 października 2017 18:06
 
 
<<  Sierpnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo