Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2017/2018:
Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik organizacji reklamy, Technik usług fryzjerskich

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2017/2018: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Kucharz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

23 maja 2017 roku Zespół Szkół odwiedziła pani Sylwia Jędra – koordynator projektów Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu, która zaprosiła uczniów Prusa do udziału w projekcie Rur.IT.A.N.I.A., oferującym młodzieży z terenów wiejskich udział w międzynarodowych wymianach młodzieżowych oraz rozwój umiejętności językowych i internetowych. Projekt organizowany jest w ramach programu Erasmus+.

W ramach projektu istnieje możliwość wysłania 5-osobowych grup osób w wieku 18 – 22 lata na wymianę:

a) w Niemczech w terminie 23.07.17 – 06.08.17, podczas której uczestnicy pomogą stworzyć ogród społeczny w niewielkiej miejscowości. Wymiana angażuje młodzież z Niemiec, Francji, Grecji, Serbii i Polski.

b) w Serbii w terminie 31.07.17 – 13.08.17, podczas której uczestnicy razem z lokalnymi badaczami i miłośnikami natury pogłębią wiedzę o przyrodzie. Wymiana angażuje młodzież z Belgii, Hiszpanii, Niemiec, Francji i Polski.

Podczas każdej wymiany część dnia będzie poświęcona pracom związanym z tematem projektu, część warsztatom językowym i integracyjnym oraz dotyczącym korzystania z mediów społecznościowych i narzędzi do tworzenia grafiki w Internecie.

Pani Sylwia Jędra zaoferowała uczniom Zespołu Szkół im. B. Prusa 5 miejsc w projekcie.

Profil uczestnika:

- wiek 18 – 22 lata,

- zamieszkanie na terenie wiejskim,

- brak komputera lub Internetu lub brak umiejętności internetowych,

- niewielkie doświadczenie w samodzielnym podróżowaniu za granicę,

- brak środków na samodzielne podróże,

- podstawowa znajomość języka angielskiego.

 

Uczestnicy biorą udział w wymianie na własną odpowiedzialność, otrzymują jednak znaczne wsparcie:

- całodniowe spotkanie przygotowawcze,

- wsparcie doświadczonego lidera grupy, który koordynuje jej działania podczas całego wyjazdu,

- wsparcie przedstawiciela organizacji goszczącej podczas wymiany,

- spotkanie podsumowujące po powrocie z wymiany,

- tablet i Internet mobilny na kartę (starter),

- dostęp do internetowego kursu języka angielskiego.

Wszystkie koszty związane z wyjazdem są pokryte przez organizację ze środków programu Erasmus+. 

Poprawiony: wtorek, 23 maja 2017 11:41
 
 
<<  Stycznia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo