Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

 • Technikum nr 2

 • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku po raz kolejny przystąpił do konkursu organizowanego przez Fundację BOŚ w ramach projektu „Aktywnie po zdrowie” – „Czas na zdrowie”. W ubiegłym roku szkolnej drużynie udało się zająć z obu etapów miejsca w pierwszej dziesiątce (5 i 7). Koordynatorkami  konkursu zostały nauczycielki przedmiotów gastronomicznych – pani Lidia Przybysz i pani Marta Kulesza. W realizację działań zaangażowali się następujący uczniowie: z klasy I technik żywienia i usług gastronomicznych: Patrycja Orłowska, Wiktoria Wojtczak, Andżelika Zalewska, Oleh Pikchmanets, z klasy II TŻ: Klaudia Kopczyńska, Karolina Chodyna, Grzegorz Bednarz, z klasy III TOR: Wojciech Froch i Karolina Kuczyńska, z klasy III Tż: Justyna Adamczyk. Uczniowie działali w grupie, której nadali nazwę „Eko-maniacy”.

W tym roku głównym celem konkursu było propagowanie żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej, a w związku z tym miejsc, których działalność opiera się na produkcji lub sprzedaży tego typu żywności, tj.: gospodarstwa ekologiczne, agroturystyczne, sklepy ze zdrową żywnością.

 Zorganizowany 18 maja Festyn Zdrowia był zwieńczeniem działań „Eko-maniaków”. W trakcie Festynu Zdrowia na gości czekały następujące atrakcje:

 • pokaz filmów: „Śmietnik w mojej głowie”, przygotowany przez Fundację BOŚ, poświęcony promocji zrównoważonego odżywiania i żywności ekologicznej;
 • prelekcja pani Barbary Duszczyk z Powiatowej Stacji Sanirtarno-Epidemiologicznej w Pułtusku na temat roli inicjatyw skierowanych do dzieci i młodzieży na rzecz promocji zdrowego stylu życia;
 • prelekcja  pana Pawła Brejnaka,  Fitness Presentera Międzynarodowej Akademii Fitnessu i Aerobiku, właściciela Fitness klubu Palladium w Pułtusku dotycząca znaczenia prawidłowego odżywiania i konsekwencji zdrowotnych wynikających z niedostatecznej uwagi i troski o codzienną dietę;
 • prelekcja naszego gościa honorowego – pana Tomasza Majewskiego – polskiego lekkoatlety specjalizującego się w pchnięciu kulą, złotego medalisty igrzysk olimpijskich, który opowiedział na przykładzie własnej osoby, jak dużą rolę w odniesionym sportowym sukcesie odegrała regularna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i racjonalny dobór spożywanych produktów,
 • zdrowy poczęstunek przygotowany przez „Eko-maniaków” i uczniów naszej szkoły z produktów ekologicznych pozyskanych z gospodarstw ekologicznych z naszego regionu (risotto, placuszki naleśnikowe z jabłkami, zdrowy grill przygotowany z wyrobów, które ofiarowali nam lokalni producenci:WĘDLINY WIEJSKIE -pani Katarzyna Siemborska, WYROBY WIEJSKIE – państwo Dorota i Mirosław Świercz, ZAKŁAD MASARSKI SPECJAŁY WIEJSKIE w Pogorzelcu – pan Piotr Stalmach, WĘDLINY TRADYCYJNE P. P. H. U. w Głodowie – pani Barbara Wysocka, świeżo wyciskane soki, pyszne ciasta: marchewkowe 2 rodzaje, szpinakowe, Brownie z fasoli, szarlotka z kaszy jaglanej, muffiny z ciecierzycy i marchewkowe, różnorodne zdrowe ciasteczka oraz stoisko z naparami herbat i ziół podarowanych przez pana Cezarego Kownackiego – właściciela sklepu „ZDROWE NATURALIA” w Pułtusku);
 • poczęstunek przygotowany przez wolontariuszki z Centrum Wymiany Międzynarodowej  i Wolontariatu w Pułtusku: Julia Carre, Marie Reynaud i Tugce Silka (z Francji,Turcji): ciasto wytrawne z szynką, serem i oliwkami, naleśnikowe roladki, sałatka KISIR,
 • występ dwóch grup tanecznych przygotowanych przez panią Olgę Nitkowską – Brejnak,
 • konkursy, gry i zabawy sportowe i żywieniowe, indywidualne oraz grupowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów;
 • krzyżówki dotyczące zdrowego stylu życia i sposobu odżywiania oraz aktywności fizycznej dla każdego.

Festyn Zdrowia swoją obecnością uświetnili: pani Beata Jóźwiak - wicestarosta Powiatu Pułtuskiego, pani Katarzyna Jankowska – dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu, pani Agnieszka Kowalska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pułtusku, przewodniczące lokalnych związków zawodowych – pani Maria Korbal i pani Jolanta Siejbik, pan Tomasz Majewski – nasz gość honorowy – polski lekkoatleta, złoty medalista igrzysk olimpijskich, pani Barbara Duszczyk – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Pułtusku, pani Monika Żurawska  z Siedliska Leluja, państwo Anna i Tomasz Paradowscy – właściciele „Chaty za Wsią” w Skaszewie, pan Cezary Kownacki – właściciel sklepu „Zdrowe Naturalia” w Pułtusku,  Sebastian Melnicki – absolwent Zespołu Szkół, kucharz w restauracji „Pod złotym okoniem”, seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Pułtusku, dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz ze swoimi wspaniałymi przedszkolakami i uczniami oraz przedstawiciele prasy: pani Ewa Kowalczyk i Iza Koba-Mierzejewska.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku składają serdeczne podziękowanie Darczyńcom i Sponsorom za życzliwość, pomoc i wsparcie w organizacji Festynu Zdrowia, mającego na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz integrację środowiska lokalnego. To dzięki Państwu mogliśmy zrealizować to wyjątkowe przedsięwzięcie. Festyn Zdrowia wsparli:

 • Pani Katarzyna Siemborska – WYRÓB WĘDLIN METODĄ TRADYCYJNĄ, Kowalewice Włościańskie,
 • Państwo Dorota i Mirosław Świercz - WYROBY WIEJSKIE, Obryte,
 • Pan Piotr Stalmach  - ZAKŁAD MASARSKI SPECJAŁY WIEJSKIE w Pogorzelcu,
 • Pani Barbara Wysocka - WĘDLINY TRADYCYJNE P. P. H. U. w Głodowie,
 • Pan Jan Kaczmarczyk – firma Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk,
 • Pan Józef Cisak – firma Prace Elektroinstalacyjne Józef Cisak,
 • Pan Kazimierz Pruszkowski – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Kazimierz Pruszkowski,
 • Pan Grzegorz Kisiel – Firma Handlowa Energo-Handel,
 • Pan Paweł Szymański – firma Polkomp,
 • Pan Marek Chodkowski – hurtownia owoców i warzyw „Limonka”,
 • Pan Cezary Kownacki – sklep „Zdrowe Naturalia”,
 • Pan Sławomir Białczak – piekarnia „Białczak”,
 • Państwo Anna i Tomasz Paradowscy - "Chata za Wsią" w Skaszewie,
 • Pani Monika Żurawska - Siedlisko Leluja, Wielgolas.
Zdjęcia: Karolina Kuczyńska, Krystian Szymański 

Poprawiony: wtorek, 23 maja 2017 08:47
 
 
<<  Lipca 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo