Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Światowy Dzień Zdrowia 2018

Zgodnie z zasadą Światowej Organizacji Zdrowia wszyscy ludzie powinni być w stanie zrealizować swoje prawo do najwyższego możliwego poziomu zdrowia.

„Zdrowie dla wszystkich" jest wiodącą wizją przez ponad siedemdziesiąt lat.

Jest to również bodziec do obecnej, ogólnokrajowej motywacji do wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC). Głównym założeniem jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie i możliwych do osiągnięcia zyskach płynących z tego faktu bez generowania dodatkowego obciążenia finansowego. Niestety, w dzisiejszych czasach, zbyt wielu ludzi ma duże trudności w dostępie do opieki zdrowotnej. „Powszechny” oznacza „dla wszystkich”, bez dyskryminacji i pominięcia kogokolwiek. Wszyscy i wszędzie mają prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych, których potrzebują, bez jednoczesnego spychania na skraj ubóstwa. Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2018 jest Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego.

 

"Nikt nie powinien wybierać między śmiercią a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać między kupowaniem lekarstw a kupowaniem jedzenia." - Dyrektor Generalny WHO

Oto kilka faktów i liczb dotyczących stanu UHC dzisiaj:

· Co najmniej połowa ludzi na świecie nie jest obecnie w stanie uzyskać niezbędnych usług zdrowotnych.

  • Prawie 100 milionów ludzi jest zmuszanych do skrajnego ubóstwa, zmuszonych do przetrwania za jedyne 1,90 USD lub mniej dziennie, ponieważ muszą płacić za usługi zdrowotne z własnej kieszeni.

· Ponad 800 milionów ludzi (prawie 12 procent światowej populacji) wydaje co najmniej 10 procent swoich domowych budżetów na wydatki zdrowotne dla siebie, chorego dziecka lub innego członka rodziny. Naliczają tak zwane "katastrofalne wydatki".

  • Pokrywanie katastrofalnych wydatków na opiekę zdrowotną jest problemem globalnym. W bogatszych krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej i niektórych częściach Azji, które osiągnęły wysoki poziom dostępu do usług zdrowotnych, coraz więcej osób wydaje co najmniej 10 procent swoich domowych budżetów na wydatki zdrowotne.

Każdy może mieć wpływ na sposób osiągnięcie powszechnej opieki zdrowotnej poprzez wzięcie udziału w dyskusji o powszechnej opieki zdrowotnej.

Dziel się materiałami i dołącz do dyskusji w serwisach społecznościowych. Głównym hasztagiem wykorzystywanym do oznaczania postów jest #ZdrowieDlaKażdego (ang. #HealthForAll), jednak należy zwrócić uwagę także na posty ze znacznikiem #ŚwiatowyDzieńZdrowia (ang. #WorldHealthDay).

  

Źródło:  http://www.who.int/campaigns/world-health-day/2018/en/

 http://www.who.int/universal_health_coverage/infographics/en/ 
 
<<  Sierpnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo