Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

„By stać się kimś w swoim fachu, trzeba mieć talent, determinację do ciężkiej pracy i odrobinę szaleństwa w duszy”

                                                                                  Anna J. Szepielak, Zamówienie z Francji

 

Tych wszystkich cech z pewnością nie brakuje uczestnikom projektu edukacyjnego „Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream” w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku. Zaangażowanie uczniów oraz chęci do doskonalenia swoich umiejętności zawodowych oraz tworzenia własnych kompozycji smakowych i aranżacji deserów są godne podziwu. Tym bardziej, że uczestnikami warsztatów są w większości uczniowie klasy I TŻ, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w zawodzie.

Podczas marcowych warsztatów uczniowie kreowali autorskie desery lodowe z własnoręcznie przygotowanymi dodatkami: crunchy orzechowym, karmelizowanymi orzechami, ziemią jadalną, klasycznym sosem angielskim, sosem na bazie jagód i granatu aromatyzowanym rozmarynem i czerwonym winem, wyrobami z ciasta cygaretkowo-pomarańczowego oraz chipsami z jabłek i gruszek. W swoje desery uczniowie włożyli sporo pracy oraz pomysłowości.

Wspólna praca podczas „Kreatywnych warsztatów lodowych” okazała się być bardzo przyjemną formą wspólnego spędzania czasu wolnego przy jednoczesnym rozwijaniu swoich pasji oraz poszerzaniu zawodowych horyzontów. Wśród uczestników dało się wyłonić prawdziwe talenty. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kreatywnych warsztatów lodowych.

 

                                                                                                                             Opiekun młodzieży, Marta KuleszaPoprawiony: wtorek, 10 kwietnia 2018 08:05
 
 
<<  Sierpnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo