Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Wykład upamiętniający polski „Marzec 1968”

W tym roku mija 50. rocznica manifestacji studenckich m. in. w Warszawie, Krakowie, Białymstoku, Poznaniu… organizowanych w obronie wolności słowa, w imię liberalizacji i demokratyzacji komunistycznego systemu.

26 lutego 2018 r. uczniowie klasy I oraz klas IV Technikum nr 2 wzięli udział w wykładzie dr. hab. Edwarda Malaka upamiętniającym polski „Marzec 1968”. W treść wystąpienia, oprócz wnikliwej analizy sytuacji międzynarodowej i jej wpływu na przebieg wydarzeń „Marca 68”, wpisały się cenne wskazówki dotyczące zasad poszukiwania prawdy, zachowania właściwego umiaru w ocenie zjawisk życia społecznego oraz określenia roli każdego z nas w kontekście dziejów powszechnych, narodowych i lokalnych historii.

Na długo w naszej pamięci pozostaną życiowe rady, przywołujące za Dezyderatą system wartości skierowany na „szczęście i harmonijny rozwój człowieka”, wskazujące na współistnienie w świecie dobra i zła oraz trudną sztukę jednostkowego i społecznego wyboru. Za wszystko serdecznie dziękujemy.

 

                                                                                              Młodzież ZS im. B. Prusa 
 
<<  Lipca 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo