Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Uczniowie klas technicznych w Zespole Szkół im. B. Prusa uczestniczyli w wykładzie zorganizowanym przez Akademię Humanistyczną w Pułtusku na temat Zastosowania matematyki w codziennym życiu. Wykład poprowadziła dr Małgorzata Gogolewska –Tośka oraz dr Mariola Badowska.

Podczas wykładu dr Gogolewska –Tośka udowodniła, że matematyka jest królową nauk, której warto się uczyć, ponieważ spotykamy ją wszędzie w otaczającym nas świecie. Gdy się jej uczymy rozwijamy umysł, a zdobyte umiejętności matematyczne ułatwią nam funkcjonowanie we współczesnym świecie. Z matematyką spotkamy się w banku - gdy bierzemy kredyt, zakładamy lokaty; w pracy - gdy naliczane są pobory i składki; w budownictwie współczesnym i starożytnym, a także w muzyce.

Uczniowie podczas wykładu dr Marioli Badowskiej dowiedzieli się także, jak oblicza się średnią krajową pensję i dlaczego jest tak wysoka. Wspólnie również rozwiązywali zadania statystyczne licząc mediany, dominanty. A następnie zagadki logiczne. A oto jedna z nich:

Bogacz tego nie potrzebuje, biedny to ma, a jak tego nie zjesz, umrzesz. Co to takiego?

Nawiązaniem do wykładu będzie w najbliższym czasie wycieczka do Centrum Pieniądza i Pokoju zagadek w Warszawie. Wykład i wycieczka to jedno z działań realizowanego w ZS B. Prusa w ramach projektu TIK w nauczaniu matematyki.

 

Rozwiązanie: NIC

Bogacz nie potrzebuje nic

Biedny nie ma nic

Jak nic nie zjesz, umrzesz

                                                                       Koordynator projektuPoprawiony: wtorek, 20 marca 2018 07:18
 
 
<<  Lipca 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo